zdjecie 3423
zdjecie 3423
zdjecie 3423
2018-11-14T10:47:43+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ponad 100 osób stracić może pracę w ostrołęckim szpitalu

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
37

Jutro (tj. 15 listopada) mija termin na osiągnięcie porozumienia pomiędzy dyrekcją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce z grupą lekarzy, która kilka tygodni temu złożyła wypowiedzenia umów o pracę. Jeśli obie strony nie dogadają się, pracę stracić może ponad 100 osób a pacjenci trafiać będą do innych szpitali w regionie.

Protest lekarzy z czterech oddziałów ostrołęckiego szpitala trwa od kilku tygodni. Około 40 medyków z oddziału kardiologicznego, zakaźnego, wewnętrznego i neurologicznego złożyło wypowiedzenia umów o pracę, domagając się podwyżek oraz zmian warunków pracy. W jednym z postulatów, dotyczącym czasu pracy, dyrekcja szpitala niemal od razu poszła na ugodę. Porozumienia nie udało się osiągnąć w kwestii wynagrodzeń.

Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia domagają się wynagrodzenia na poziomie 7 500 zł netto (dla młodszego asystenta) i 9 000 netto dla lekarza specjalisty. Kwoty, które oferuje dyrekcja są znacznie mniejsze od oczekiwań lekarzy. Np dla lekarza młodszego asystenta dyrekcja proponowała wynagrodzenie na poziomie 4 000 zł netto a dla lekarza specjalisty 7 500 złotych netto. Każdy z medyków liczyć może także na dodatki do podstawy wymiaru pensji. Są to m.in. dodatek za staż, premia regulaminowa, dodatek za pracę w godzinach nocnych i dni świąteczne, dodatkowa stawka za dyżur medyczny oraz dodatek motywacyjny w wysokości 15 złotych za każdą godzinę dyżuru medycznego. Propozycje takie – złożone na piśmie – protestujący lekarze otrzymali podczas jednego ze spotkań z  spotkania. Zespół negocjacyjny odrzucił jednak ofertę dyrekcji, w związku z czym dalsze negocjacje zostały przerwane.

Czasu na dalsze negocjacje jest coraz mniej – obie strony ustaliły już na samym początku, że ostateczny termin na porozumienie mija 15 listopada. Jeśli to nie nastąpi oddziały te zostaną zlikwidowane. Pacjenci przekierowani zostaną do sąsiednich placówek w Łomży, Makowie Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów:

Ostrołęcki szpital wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów

Z naszych informacji wynika jednak, że szpitale te już teraz są przepełnione i odsyłają swoich pacjentów m.in. do... Ostrołęki. Gdzie w takim razie trafiać będą chorzy, którzy trafią do ostrołęckiego szpitala po 15 listopada?

- Pacjenci w pierwszej kolejności przewiezieni zostaną do najbliższych placówek, jeśli te odmówią, będziemy pacjentów wozić dalej, np. do Ciechanowa czy Białegostoku – powiedział nam w ubiegłym tygodniu wicedyrektor szpitala w Ostrołęce Włodzimierz Kucharski.

Niepewni swojej przyszłości są także pracownicy zatrudnieni na przewidzianych do likwidacji oddziałach. Informację o planowanych zwolnieniach w przypadku wygaszania oddziałów potwierdził nam w telefonicznej rozmowie wicedyrektor Kucharski. Liczby pracowników przewidzianych do zwolnienia dyrekcja jednak nie precyzuje. Według naszych informatorów pracę stracić może około 100 osób – pielęgniarek, salowych i personelu pomocniczego oraz administracji.

O tym, czy tak się stanie zadecyduje dalszy przebieg negocjacji, których zakończenie zaplanowano na jutro.

Do tematu wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×