zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-05-24T09:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ponad 3,15 mln zł z budżetu Mazowsza dla ostrołęckich instytucji

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
2

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. W sumie ponad 27 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i prace remontowe, z czego 3,15 mln zł trafi do subregionu ostrołęckiego.

– To bardzo ważne wsparcie. Dzięki oszczędnościom, które udało nam się wygospodarować nasze placówki będą mogły przeprowadzić niezbędne inwestycje, a także zakupić nowe wyposażenie. Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Ponad 27 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. W sumie zrealizowanych bądź rozpoczętych zostanie blisko 50 projektów.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie ponad 16,7 mln zł.

– Szpitale, tak jak i drogi, wymagają ciągłego wsparcia. Chcemy, aby korzystający z ich usług pacjenci poza fachową pomocą mogli czuć się w nich komfortowo. Dzięki tym środkom możliwe będzie m.in. wyposażenie szpitala ostrołęckiego łóżek wielofunkcyjnych i materacy przeciwodleżynowych – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek. Wśród nich jest m.in. szpital w Ostrołęce. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce otrzyma ponad 2 mln zł na zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR-u i oddziału dziecięcego (ponad 1 mln zł) oraz łóżek wielofunkcyjnych i materacy przeciwodleżynowych (ponad 1 mln zł).

KULTURA

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 9 mln zł zostanie przeznaczonych na niezbędne inwestycje i zakup sprzętu.

– Zazwyczaj ludzie zwracają uwagę na to, co od razu widoczne – na remonty, większe zmiany. A nasze instytucje kultury poza takimi inwestycjami potrzebują wsparcia przy zakupie specjalistycznego sprzętu czy eksponatów. To są dla nich duże wydatki, bez których nie można np. zadbać o zbiory, zwłaszcza te stare, regionalne, wymagające szczególnej atencji. Cieszę się, że wygospodarowaliśmy pieniądze na tego typu działania – podsumowuje wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Z całej puli 135 tys. zł otrzyma Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Placówka przeznaczy 80 tys. zł na zakup urządzenia do fumigacji in situ zbiorów muzealnych wykonanych z różnych materiałów, 40 tys. zł na zakup akwareli Teofila Kwiatkowskiego do nowo tworzonej kolekcji prac malarzy Wielkiej Emigracji, a 15 tys. zł na zakup zestawu komputerowego do obróbki grafiki komputerowej.

EDUKACJA

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali także o wsparciu placówek edukacyjnych. 92 tys. zł  otrzyma Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie na modernizację sieci IT i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji budynku szkoły wraz z przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejne środki trafią do Ostrołęki. Bursa Regionalna otrzyma 456,9 tys. zł na modernizację boiska do piłki siatkowej i koszykowej wraz z zakupem wyposażenia, a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prawie 420 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół placówki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×