2018-05-24T09:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ponad 3,15 mln zł z budżetu Mazowsza dla ostrołęckich instytucji

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. W sumie ponad 27 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i prace remontowe, z czego 3,15 mln zł trafi do subregionu ostrołęckiego.

– To bardzo ważne wsparcie. Dzięki oszczędnościom, które udało nam się wygospodarować nasze placówki będą mogły przeprowadzić niezbędne inwestycje, a także zakupić nowe wyposażenie. Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Ponad 27 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. W sumie zrealizowanych bądź rozpoczętych zostanie blisko 50 projektów.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie ponad 16,7 mln zł.

– Szpitale, tak jak i drogi, wymagają ciągłego wsparcia. Chcemy, aby korzystający z ich usług pacjenci poza fachową pomocą mogli czuć się w nich komfortowo. Dzięki tym środkom możliwe będzie m.in. wyposażenie szpitala ostrołęckiego łóżek wielofunkcyjnych i materacy przeciwodleżynowych – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek. Wśród nich jest m.in. szpital w Ostrołęce. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce otrzyma ponad 2 mln zł na zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR-u i oddziału dziecięcego (ponad 1 mln zł) oraz łóżek wielofunkcyjnych i materacy przeciwodleżynowych (ponad 1 mln zł).

KULTURA

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 9 mln zł zostanie przeznaczonych na niezbędne inwestycje i zakup sprzętu.

– Zazwyczaj ludzie zwracają uwagę na to, co od razu widoczne – na remonty, większe zmiany. A nasze instytucje kultury poza takimi inwestycjami potrzebują wsparcia przy zakupie specjalistycznego sprzętu czy eksponatów. To są dla nich duże wydatki, bez których nie można np. zadbać o zbiory, zwłaszcza te stare, regionalne, wymagające szczególnej atencji. Cieszę się, że wygospodarowaliśmy pieniądze na tego typu działania – podsumowuje wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Z całej puli 135 tys. zł otrzyma Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Placówka przeznaczy 80 tys. zł na zakup urządzenia do fumigacji in situ zbiorów muzealnych wykonanych z różnych materiałów, 40 tys. zł na zakup akwareli Teofila Kwiatkowskiego do nowo tworzonej kolekcji prac malarzy Wielkiej Emigracji, a 15 tys. zł na zakup zestawu komputerowego do obróbki grafiki komputerowej.

EDUKACJA

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali także o wsparciu placówek edukacyjnych. 92 tys. zł  otrzyma Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie na modernizację sieci IT i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji budynku szkoły wraz z przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejne środki trafią do Ostrołęki. Bursa Regionalna otrzyma 456,9 tys. zł na modernizację boiska do piłki siatkowej i koszykowej wraz z zakupem wyposażenia, a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prawie 420 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół placówki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc, 12:49 24-05-2018,   25%
tylko PSL i PO dbaja o nas region bo PIS przez 3 lata nie zrobil ni tylko sklocaja polakow
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:24 24-05-2018,   67%
@~gosc Jakieś wybory się zbliżają, że PO i PSL dbają o nasz region? A gdzie byli przez te lata?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448