2018-05-28T22:07:39+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będą debatować na temat możliwości poprawy zdrowia mieszkańców

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Największe wyzwania w profilaktyce chorób zakaźnych oraz poprawa stanu zdrowia dzieci z powiatu ostrołęckiego to tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się w poniedziałek, 4 czerwca w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka” i zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego. Partnerami merytorycznymi spotkania są organizacje działające na rzecz zdrowia: Stowarzyszenie Parasol dla Życia oraz Fundacja Aby Żyć. Celem spotkania jest podsumowanie inicjatyw zdrowotnych realizowanych w regionie, przedstawienie ich efektów oraz planów na najbliższą przyszłość.

O priorytetach zdrowotnych w profilaktyce chorób zakaźnych opowie Lekarz Maria Kapuśniak, z Oddziału obserwacyjno-zakaźnego- Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce. O doświadczeniach w realizacji programów profilaktycznych oraz ich efektach opowie Pani Agnieszka Busz, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa mazowieckiego, radni, środowisko medyczne, w tym lekarze praktycy, pielęgniarki oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej.


Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 4 czerwca br. o godzinie 11:00, w Urzędzie Miasta przy Placu gen. Józefa Bema 1 w Ostrołęce w Sali 9.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:25 30-05-2018,   100%

Definicje profilaktyki zdrowotnej - dwie

Na ogół ludziom od pokoleń indoktrynowanym przez propagandę medyczną trudno jest zrozumieć różnicę między zdrowiem a leczeniem chorób. Dzieci konsumpcjonizmu chętnie wierzą, że od ich zdrowia jest medycyna, więc sami o zdrowie nie muszą, a nawet nie powinni dbać, bo nawet nie wypada. Od tego wszak jest specjalista od chorób – lekarz; kompletny ignorant w dziedzinie zdrowia. A przecież różnica jest tak zasadnicza – jak między Homo sapiens a Homo insipiens.

Wielu zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy, że istnieją dwie definicje profilaktyki zdrowotnej – prozdrowotna i promedyczna. Pierwotną zdefiniował prekursor profilaktyki zdrowotnej Hipokrates, a stało się to przeszło 2.400 lat temu:

Profilaktyka zdrowotna to zapobieganie chorobom poprzez utrwalenie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Hipokrates

Hipokratejska definicja profilaktyki zdrowotnej obowiązywała do roku 1996, kiedy to WHO (Światowa Organizacja Zdrowia – znana z działalności chorobotwórczej agenda ONZ) ogłosiła swoją – promedyczną definicję profilaktyki zdrowotnej:

Profilaktyka zdrowotna to działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Definicja WHO

W zasadzie sprawę tę można by pozostawić bez komentarza, ale na jedną rzecz nie sposób nie zwrócić uwagi. Otóż obie definicje tego samego – profilaktyki zdrowotnej – są alternatywne, czyli że nawzajem się wykluczają. I właśnie to – przyjęcie jednej z tych dwóch alternatywnych definicji profilaktyki zdrowotnej – odróżnia Homo sapiens od Homo patiens.
Autor: Józef Słonecki
źródło: http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/definicje
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR