eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Tą sprawą żyła cała Polska. Porwanie z finałem niedaleko Ostrołęki. Jest prawomocny wyrok

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Tak wyglądało zatrzymanie Cezarego R. / fot. CBŚPTak wyglądało zatrzymanie Cezarego R. / fot. CBŚP
REKLAMA

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie mężczyzny oskarżonego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki - tą sprawą żyła cała Polska po opublikowaniu tzw. child alert, a kobietę z dzieckiem odnaleziono w gminie Troszyn, niedaleko Ostrołęki.

Do uprowadzenia 26-latki i jej 3-letniej wówczas córki Amelii doszło 7 marca 2019 roku na jednym z osiedli w Białymstoku. Jeszcze tego samego dnia po południu został ogłoszony tzw. Child Alert, opublikowany był też wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka.

Poszukiwano ich ponad dobę, a odnaleziono... w Ojcewie, w gminie Troszyn (pow. ostrołęcki). Kobietę z dzieckiem przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Tam zostały przebadane przez lekarza, zjadły też posiłek, po czym wróciły do stolicy województwa podlaskiego.

Prokuratura postawiła Cezaremu R. dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności żony i córki oraz uzyskanie dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem GPS, pozwalającym na lokalizację położenia auta.

Sąd Rejonowy w Białymstoku nieprawomocnie skazał Cezarego R. na karę łączną trzech lat więzienia. Sprawą zajął się sąd odwoławczy. Apelację składał obrońca i sam oskarżony, chcieli uniewinnienia. Sąd Okręgowy w Białymstoku dziś obniżył kary jednostkowe za poszczególne przestępstwa i karę łączną - do 1,5 roku pozbawienia wolności. Ten wyrok jest już prawomocny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×