eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Porwanie dziecka z ostrołęckim wątkiem. Sąd uzupełnia dowody

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
Tak wyglądało zatrzymanie Cezarego R. / fot. CBŚPTak wyglądało zatrzymanie Cezarego R. / fot. CBŚP
REKLAMA

Białostocki sąd rozpatruje odwołanie od wyroku pierwszej instancji ws. uprowadzenia kobiety i jej 3-letniej córki, które odnalezione zostały w 2019 r. w Ojcewie, w gm. Troszyn. Proces przedłuży się ze względu na wszczęte procedury.

Do uprowadzenia kobiety i jej 3-letniej wówczas córki Amelii doszło 7 marca 2019 roku na jednym z osiedli w Białymstoku.

Jeszcze tego samego dnia po południu został ogłoszony tzw. Child Alert, opublikowany był też wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka. Poszukiwano ich ponad dobę, a odnaleziono... w Ojcewie, w gminie Troszyn (pow. ostrołęcki). Kobietę z dzieckiem przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Tam zostały przebadane przez lekarza, zjadły też posiłek, po czym wróciły do stolicy województwa podlaskiego.

Prokuratura postawiła Cezaremu R. dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności żony i córki oraz uzyskanie dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem GPS, pozwalającym na lokalizację położenia auta. Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał go na trzy lata więzienia, zakaz kontaktowania się bezpośredniego i poprzez telefon czy internet oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych (na bliżej niż 50 metrów) na okres 10 lat, zasądził także na rzecz kobiety i dziecka po 10 tys. zł nawiązki.

Oskarżony i jego obrońca odwołali się od wyroku i sprawa trafiła do białostockiego Sądu Okręgowego. Ten w środę przesłuchał mężczyznę, który miał pomagać Cezaremu R. (już wcześniej dobrowolnie poddał się karze) i zdecydował, że musi być powołany kurator reprezentujący dziecko w sytuacji, gdy ma ono status pokrzywdzonego. W tym celu musi być skierowany wniosek do sądu rodzinnego. Proces został odroczony bezterminowo.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×