eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pościg za złodziejem telefonu: Agresywny sprawca został zatrzymany i obezwładniony

REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze z wydziału patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas niedzielnej służby zatrzymali zuchwałego złodzieja telefonu.

- Około godziny 1:00 w nocy na ul. 11 Listopada policjanci zauważyli grupę biegnących mężczyzn. Wszystko wskazywało na to, że mają oni do czynienia z pościgiem. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Jak się okazało dwóch uciekających mężczyzn miało dokonać kradzieży telefonu na szkodę jednego ze ścigających. Policjanci nie czekając na dalszy opis, rozpoczęli pościg za podejrzanymi. Nie trwał on długo. Gdy wywiadowcy dogonili pierwszego z uciekających, mężczyzna zaczął być agresywny. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów zakończyło się obezwładnieniem mężczyzny. Założono mu także kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Przy mężczyźnie znaleziono telefon marki HTC, który wrócił do właściciela, mieszkańca Bielsko Białej – powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Jak ustalono, podejrzany o kradzież pod pretekstem pilnego kontaktu ze znajomą poprosił o telefon. Gdy tylko telefon znalazł się w rękach ostrołęczanina, zaczął on uciekać wraz z kolegą. Drugiego z mężczyzn zatrzymano przed godziną szóstą. Mężczyzna nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania. Obydwaj „uciekinierzy” trafili do aresztu policyjnego. Ostrołęczanin przy którym znaleziono telefon przyznał się do przywłaszczenia. Drugi z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×