eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Czartoryski o „rewelacjach” Mojej-Ostrołęki: „Lista PiS do parlamentu dopiero pod koniec wakacji”

REKLAMA
zdjecie 3183
zdjecie 3183
Poseł Arkadiusz CzartoryskiPoseł Arkadiusz Czartoryski
REKLAMA

Nie wcześniej niż pod koniec sierpnia PiS przedstawi listy kandydatów do parlamentu z naszego okręgu. Po raz kolejny jeden z lokalnych portali internetowych mija się z prawdą.  

Wczoraj portal „Moja-Ostrołęka” poinformował „nieoficjalnie”, że zna nazwiska czterech pierwszych kandydatów do Sejmu na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu.

Według „MO” mają to być w podanej kolejności: Jacek Sasin, Krzysztof Tchórzewski, Teresa Wargocka, i Arkadiusz Czartoryski.

Postanowiliśmy zapytać posła Czartoryskiego, czy rzeczywiście wystartuje w nadchodzących wyborach z czwartego miejsca w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

- Lista PiS do Sejmu i Senatu będzie znana dopiero pod koniec wakacji - powiedział nam zdziwiony poseł.

- W sprawie ustalenia listy kandydatów do Sejmu i Senatu RP ostatnia Rada Polityczna PiS, która jest najwyższym organem PiS w okresie między zjazdami, przyjęła zasady wyłonienia list wyborczych w roku 2011. Prezes Jarosław Kaczyński w obecności około 100 członków Rady przedstawił zasady umieszczenia posłów i senatorów na liście wyborczej PiS. Prowadzona jest kara poselska, która nakłada na pisowskiego  parlamentarzystę  szereg obowiązków. Między innymi zorganizowanie spotkań z wyborcami w swoim okręgu, uczestnictwo w spotkaniach wyjazdowych do innych województw, zaproponowanie listy mężów zaufania do pracy w komisjach wyborczych - wyjaśniał Czartoryski.

Przypominamy. Kilka dni temu portal „Moja-Ostrołęka” zamieścił informację - powołując się na TVN24 - że poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania będzie wiceliderem tej partii w okręgu siedlecko-ostrołęckim. Wczoraj okazało się, że Kania znalazł się na... czwartym miejscu.

Z kolei dziś, w odredakcyjnym komentarzu do informacji Arkadiusza Czartoryskiego o nieprawdziwej liście kandydatów PiS podanej przez „MO”, znalazło się następujące zdanie: Nasze informacje na temat kandydatów są nieoficjalne, jednak z doświadczenia możemy powiedzieć, że rzadko ostateczny układ różni się od tego prezentowanego przez media.

Jak pokazał przykład z Andrzejem Kanią, jednak ostateczny układ na liście może się różnić od tego, który prezentują media. I to znacząco.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×