eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Popielarz: brak rozliczenia ws. elektrowni w Ostrołęce [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5044
fot. Sejm RPfot. Sejm RP
REKLAMA
zdjecie 5044
Posłuchaj

W swoim wystąpieniu w Sejmie poseł Mariusz Popielarz poruszył dwie kluczowe kwestie: bon energetyczny oraz budowę elektrowni w Ostrołęce.

Poseł Popielarz stwierdził, że bon energetyczny jest doraźnym, ale koniecznym rozwiązaniem, które ma pomóc rodzinom borykającym się z rosnącymi kosztami energii. Podkreślił, że obecna sytuacja jest efektem zaniedbań poprzedniego rządu w zakresie polityki energetycznej. Zaznaczył, że bon jest jedynie krótkoterminowym rozwiązaniem i zapytał rząd o plany na długofalowe obniżenie cen energii.

Druga część wystąpienia dotyczyła elektrowni w Ostrołęce. Poseł zapytał, czy podjęto działania mające na celu rozliczenie osób odpowiedzialnych za zmarnowanie 1,5 miliarda złotych na budowę, a następnie rozbiórkę obiektu. Podkreślił, że te środki powinny były zostać przeznaczone na transformację energetyczną.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×