zdjecie 3009
2018-10-25T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pracownik ratusza nazwał mieszkańców "debilami". Jest postępowanie dyscyplinarne

REKLAMA
REKLAMA
4
0
115

Pracownik Urzędu Miasta w Ostrołęce zamieścił na Facebooku dość osobliwe podziękowania dla wyborców. Swój wynik uznał za fatalny, wśród znajomych doszukiwał się "oszustów" i "kłamców", a mieszkańców nazwał "debilami". Niewykluczone, że za swój wpis odpowie dyscyplinarnie.

Andrzej Bojarski kandydował do rady miasta Ostrołęki z list Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Zdobył tylko 26 głosów, nie miał szans na mandat radnego i postanowił w specyficzny sposób podziękować swoim wyborcom.

- No cóż. Co do wyników wyborów, to należy stwierdzić, że mój wynik nawet nie jest słaby, on jest po prostu fatalny.(chociaż jeszcze nie znam wyników ze wszystkich OKW). Co gorsza, muszę z wielką przykrością stwierdzić, że część ludzi których znam jest najzwyczajniej w świecie zwykłymi oszustami i kłamcami. I to jest jedyny plus tych wyborów, że mogłem się o tym przekonać. Co do wyborów na Prezydenta, to cóż... wygląda na to, że Ostrołęczanie są po prostu debilami - napisał na Facebooku.

Określenie "debil" dotyczyło prawdopodobnie tych, którzy nie oddali głosu na prezydenta Janusza Kotowskiego, a takich wyborców było dokładnie 15 177. Bojarski jest bowiem pracownikiem Urzędu Miasta. Teraz przeprasza za swój wpis.

- Szanowni Ostrołęczanie! Przepraszam Was za mój emocjonalny wpis dotyczący wyników wyborów w Ostrołęce. Spowodowany był moim osobistym rezultatem i była to moja prywatna opinia. Zawarłem ją na swoim prywatnym profilu, nie sądząc, że wywoła takie reakcje. Jeszcze raz wszystkich urażonych przepraszam. Nie mniej jednak również Was proszę o pohamowanie emocji i zachowanie dobrego smaku - pisze na Facebooku, podczas gdy jego poprzedni post zniknął.

Konsekwencje wobec pracownika zamierza wyciągnąć Urząd Miasta. Jak poinformowano w komunikacie, zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec Bojarskiego.

- W związku z prywatnym wpisem na Facebooku pana Andrzeja Bojarskiego odnoszącym się do wyborów samorządowych informujemy, że stanowczo odcinamy się od tak głoszonych poglądów i jakiejkolwiek próby obrażania mieszkańców miasta. Wpis został zamieszczony na prywatnym profilu, poza godzinami pracy. Autor usunął wpis i zamieścił swoje oficjalne przeprosiny. Jednak, w związku z wystąpieniem prawdopodobieństwa naruszenia przez pana Andrzeja Bojarskiego obowiązków pracowniczych wynikających z art. 24 ust. 6 ustawy o pracownikach samorządowych oraz § 22 pkt 14 obowiązującego Regulaminu pracy Urzędu Miasta Ostrołęki dotyczącym "zachowania się z godnością w miejscu pracy i poza nim" zostało wobec niego wszczęte postępowanie dyscyplinarne - informuje Urząd Miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×