eOstroleka.pl
Ostrołęka, TO TRZEBA WIEDZIEĆ

Prezydent Ostrołęki o inwestycji przy Alei Jana Pawła II: "Miasto zamierza realizować..."

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

"Miasto zamierza realizować zadanie inwestycyjne polegające na przebudowie ścieżki pieszo - rowerowej w alei Jana Pawła II w Ostrołęce" - poinformował prezydent Łukasz Kulik w odpowiedzi na interpelację radnego Waldemara Popielarza dotyczącą ścieżek rowerowych.

Radny Waldemar Popielarz z Koalicji Obywatelskiej zwrócił się do prezydenta Ostrołęki w sprawie budowy ścieżki rowerowej na Alei Jana Pawła II w Ostrołęce, a w szczególności na odcinku między rondem Honorowych Dawców Krwi a skrzyżowaniem z ulicą Kaczyńską. Jest już odpowiedź na tę interpelację.

"Miasto zamierza realizować zadanie inwestycyjne polegające na przebudowie ścieżki pieszo - rowerowej w alei Jana Pawła II w Ostrołęce. Z uwagi na wysokie koszty tego przedsięwzięcia - przebudowa obejmowałaby odcinek ponad 2,5 km - Miasto planuje pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej przebudowy" - poinformował prezydent Łukasz Kulik, dodając:

Jednocześnie trwają prace związane z przygotowaniem zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej, która określi parametry techniczne ścieżki pieszo-rowerowej w alei Jana Pawła II.

- Ponadto informuję, iż w celu stworzenia spójnej i bezpiecznej infrastruktury dla rowerzystów planowana jest budowa ścieżek pieszo — rowerowych m.in. w ulicach Warszawskiej, Targowej, Granicznej, a także w projektowanej obecnie południowej obwodnicy miasta oraz w drodze łączącej ul. Pomian z projektowaną południową obwodnicą miasta oraz w drodze łączącej rondo im. J. Kusocińskiego z aleją Jana Pawła II w Ostrołęce - podkreślił prezydent Kulik.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×