2017-11-13T12:02:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent wyjaśnia wątpliwości w sprawie darmowej komunikacji

REKLAMA
zdjecie 9406
zdjecie 9406
REKLAMA
0
0
21

Prezydent Janusz Kotowski odpowiedział na interpelację radnego Platformy Obywatelskiej Waldemara Popielarza w sprawie - według radnego - negatywnych skutków wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Ostrołęce. Poruszone zostały tematy zmniejszenia kursów czy redukcji etatów w MZK.

Radny Popielarz miał wiele wątpliwości dotyczących wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej, dlatego też zgłosił je prezydentowi w formie interpelacji. Jedna z wątpliwości dotyczyła zmniejszenia kursów autobusów. Radny pytał czy to prawda, że ich ilość spadła o połowe.

- Według informacji przekazanych przez MZK ilość kursów autobusów uległa zmniejszeniu, lecz nie o połowę. Zmniejszenie ilości kursów wiązało się z niepożądaną do tej pory sytuacją dublowania się odjazdów autobusów z tego samego przystanku i jadących jeden za drugim w tym samym kierunku - odpowiada prezydent Kotowski. Jak zaznacza, taka reorganizacja ma na celu dostosowanie rozkładu jazdy do realnego popytu na przejazdy.

Inną wątpliwością były stanowiska pracy w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Waldemar Popielarz pytał czy w związku z wprowadzeniem darmowej komunikacji planowana jest redukcja etatów w spółce.

- MZK nie planuje zwalniać i ograniczać etatów pracowników w związku z sytuacją wprowadzenia bezpłatnej komunikacji. Dwie osoby, które dotychczas zajmowały się sprzedażą biletów, otrzymały propozycję pracy w innych miejskich instytucjach, kasjerka odeszła na planowaną emeryturę, natomiast dwóch kierowców nabyło prawa emerytalne - dodaje prezydent Kotowski.

Jak dalej podkreślił prezydent Kotowski, mieszkańcy mogą liczyć na modyfikacje rozkładu jazdy i dostosowanie go do ich potrzeb, a wprowadzenie darmowej komunikacji to nie tylko krok ku korzystaniu z niej przez mniej zamożnych ostrołęczan, ale także ważne jest dążenie do realizacji innego celu - zmniejszenia natężenia ruchu kołowego w mieście.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×