2019-06-13T21:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Problemy z wodą w gminie Rzekuń. Wójt wydał komunikat!

REKLAMA
Wójt gm. Rzekuń Bartosz PodolakWójt gm. Rzekuń Bartosz Podolak
REKLAMA
1
3
101

Od kilku dni mieszkańcy gminy Rzekuń borykają się z problemem niskiego ciśnieniem wody w kranach, a nawet jej brakiem. Powodem takiego stanu są wysokie temperatury i podwyższony pobór. Dziś w tej sprawie komunikat wydał wójt Bartosz Podolak.

Oto treść komunikatu:

Szanowni Państwo,
 
Problem ciśnienia i dostępności wody w okresie letnim występuje w naszej gminie od kilku lat. Powodami takiej sytuacji jest systematyczna rozbudowa sieci wodociągowej, ale też brak budowy SUW przez kilka ostatnich lat. W okresie letnim mieszkańcy podlewają ogródki, ale też w dużym stopniu trawniki i ogrody zielone co dodatkowo powoduje wytężoną pracę naszych SUW. W tym roku susza powoduje obniżenie lustra wody znajdującego się pod ziemią. Sytuacja suszy dotyka mieszkańców Naszej Gminy jak również gmin sąsiednich.
 
Podejmowane działania zmierzające do poprawy tej sytuacji
 
Obecnie zasililiśmy mieszkańców Naszej Gminy z dwóch dodatkowych źródeł zewnętrznych. Od godziny 13.00 sytuacja powinna się poprawić. Dodatkowe zasuwy i woda będzie uzupełniana w okresie od godz. 22.00 do 7.00. W dzień będą pracowały nasze SUWy z pełną wydajnością. To powinno doraźnie poprawić sytuację zaopatrywania mieszkańców w wodę przez całą dobę. Zaznaczam, że rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, proszę o zgłaszanie uwag. Ewentualnych braków.
 
Działania długoterminowe
 
Obecnie zleciliśmy koncepcję zwodociągowania Gminy Rzekuń do 2040 r. Dzięki temu budowana infrastruktura będzie przygotowana na rozbudowę Naszej Gminy i ujęć wody. Trwają też prace z geologiem poszukującym nowych złóż wody oraz rozmowy z sąsiednim samorządem o wspólnej budowie SUW na styku Gmin.
 
Rozsądne gospodarowanie wodą
 
Równocześnie zwracam się z prośbą o rozsądne gospodarowanie wodą. Podlewanie ogrodów o wielkich powierzchniach powoduje tak drastyczne ubytki wody, że nasze stacje nie są w stanie poradzić sobie z produkcją. Proszę o rozsądek, rozwagę i zrozumienie, tak aby wody starczyło dla wszystkich.
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×