zdjecie 2114
2016-07-28T18:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Projekt „Staże zawodowe bez granic” już zakończony [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2114
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie uczestniczyli w projekcie „Staże zawodowe bez granic”. Projekt realizowany był od 1 czerwca 2015 r. do 31 maja 2015 r. i zakładał realizację staży zawodowych w Hiszpanii dla 43 uczniów i uczennic ww. szkoły.

21 osób kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz 22 uczniów z zawodu technik agrobiznesu wyjechało na miesięczny staż do Grenady i Kordoby w dwóch terminach w listopadzie 2015 r. i w styczniu 2016. Staże odbywały się u lokalnych pracodawców, u których uczniowie z zawodu technik agrobiznesu zaznajamiali się z zasadami uprawy roślin w klimacie śródziemnomorskim i hodowlą bydła w gospodarstwach ekologicznych, zaś uczniowie z zawodu technik technologii żywności zapoznali się z recepturami wypieku tradycyjnego andaluzyjskiego pieczywa oraz ciastek i tortów. Po godzinach pracy i w weekendy uczestnicy zwiedzali i podziwiali piękno andaluzyjskiej ziemi. Zwiedzono Grenadę, gdzie podziwiano piękne widoki ze starówki Albayzin i Alhambrę; Kordobę i jej meczet - katedrę, Malagę, gdzie spacerowano po morskiej promenadzie i Sewillę z jej labiryntem uliczek i jedną z piękniejszych katedr.

Przed wyjazdem uczestnicy projektu otrzymali solidne przygotowanie – uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego i zajęciach przybliżających historię i kulturę Hiszpanii.

W kwietniu br. z pompą zakończono realizację projektu – uczniowie i nauczyciele przygotowali konferencję podsumowującą projekt, na której zaprezentowano osiągnięcia uczniów i nabyte umiejętności zawodowe, na potwierdzenie których, uczniowie otrzymali certyfikaty, honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Przy udziale wszystkich uczestników, chętnych uczniów szkół, nauczycieli, przedstawicieli pracodawców, powiatowego i wojewódzkiego urzędu pracy, licznych przedstawicieli samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli partnera, dyrektorów szkół zawodowych z regionu oraz zwykłych mieszkańców zaprezentowano rezultaty i przebieg projektu i wymieniono się doświadczeniami.

Odzwierciedleniem realizacji projektu były następujące rezultaty:
dzięki realizacji projektu Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie podniósł jakość i wszechstronność kształcenia,
9 uczennic i 34 uczniów ww. placówki podniosło dotychczasowe i nabyło nowe umiejętności zawodowe,
9 uczennic i 34 uczniów podniosło swoje umiejętności językowe i społeczne,
ponad 90% uczestników i uczestniczek osiągnęło rozwój osobowości (przyznają oni, że wzrosło ich poczucie własnej wartości, pewności siebie, samodzielności itd.)
ponad 90% uczestników i uczestniczek twierdzi, że są gotowi świadomie i swobodnie wybrać swoje miejsce zamieszkania i pracy.

Projekt jest bliźniaczym projektem do projektu „Praktyczny uczeń”, realizowanego przez Zespół Szkół Powiatowych w Łysych, Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu i Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 2114