zdjecie 3111
zdjecie 3111
2018-10-29T17:02:32+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Projekt „Piękna nasza Polska cała” w SP w Zalasiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

W roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa w Zalasiu bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”.

Jest to innowacyjny projekt pedagogiczny, realizowany w szkole od października do grudnia 2018 roku. Angażuje do współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz różnorodne instytucje i stowarzyszenia z kraju i z zagranicy, uwrażliwiając na piękno rodzimego krajobrazu,  tradycje i  folklor poszczególnych regionów, zwłaszcza – w przypadku szkoły w Zalasiu -  Kurpiowszczyzny.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała”  uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu mają za zadanie zrealizować jak najwięcej zadań z 22 zaproponowanych przez szkolne koordynatorki programu – Marzenę Pliszkę i Krystynę Ogniewską.  Zrealizowane zostało już zadanie nr 1 czyli nauka i zaśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu państwowego oraz  zadanie nr 4  - nauka piosenki patriotycznej. Ostatni tydzień upłynął w rytmach piosenek patriotycznych i żołnierskich. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach muzycznych prowadzonych przez prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Świat akordeonu” – Arkadiusza Korytkowskiego, we współpracy z nauczycielkami – Renatą Rybką oraz Ireną Górską. Najmłodsi poznawali dźwięki różnorodnych instrumentów płynących z cyfrowego akordeonu, a starsi z zaangażowaniem uczyli się pieśni:  „Piękna nasza Polska cała” oraz  „Jak szło wojsko” w wersji kurpiowskiej. Podsumowaniem warsztatów był Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym wzięli udział uczniowie, śpiewając utwory solowe i zespołowe z akompaniamentem Arkadiusza Korytkowskiego.

Muzyka integruje. Widać to było szczególnie podczas zbiorowego śpiewania hymnu państwowego, gdy obok przedszkolaka stali uczniowie klasy ósmej i gimnazjalistki, wspólnie z dumą i powagą śpiewając. Tylko w ten praktyczny sposób budzi się ducha patriotyzmu i ukochania ojczyzny bliskiej, kurpiowskiej, a przez to kraju ojczystego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
×