zdjecie 2617
zdjecie 2617
2018-10-29T17:02:32+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Projekt „Piękna nasza Polska cała” w SP w Zalasiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

W roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa w Zalasiu bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”.

Jest to innowacyjny projekt pedagogiczny, realizowany w szkole od października do grudnia 2018 roku. Angażuje do współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz różnorodne instytucje i stowarzyszenia z kraju i z zagranicy, uwrażliwiając na piękno rodzimego krajobrazu,  tradycje i  folklor poszczególnych regionów, zwłaszcza – w przypadku szkoły w Zalasiu -  Kurpiowszczyzny.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała”  uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu mają za zadanie zrealizować jak najwięcej zadań z 22 zaproponowanych przez szkolne koordynatorki programu – Marzenę Pliszkę i Krystynę Ogniewską.  Zrealizowane zostało już zadanie nr 1 czyli nauka i zaśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu państwowego oraz  zadanie nr 4  - nauka piosenki patriotycznej. Ostatni tydzień upłynął w rytmach piosenek patriotycznych i żołnierskich. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach muzycznych prowadzonych przez prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Świat akordeonu” – Arkadiusza Korytkowskiego, we współpracy z nauczycielkami – Renatą Rybką oraz Ireną Górską. Najmłodsi poznawali dźwięki różnorodnych instrumentów płynących z cyfrowego akordeonu, a starsi z zaangażowaniem uczyli się pieśni:  „Piękna nasza Polska cała” oraz  „Jak szło wojsko” w wersji kurpiowskiej. Podsumowaniem warsztatów był Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym wzięli udział uczniowie, śpiewając utwory solowe i zespołowe z akompaniamentem Arkadiusza Korytkowskiego.

Muzyka integruje. Widać to było szczególnie podczas zbiorowego śpiewania hymnu państwowego, gdy obok przedszkolaka stali uczniowie klasy ósmej i gimnazjalistki, wspólnie z dumą i powagą śpiewając. Tylko w ten praktyczny sposób budzi się ducha patriotyzmu i ukochania ojczyzny bliskiej, kurpiowskiej, a przez to kraju ojczystego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28