2018-04-18T12:53:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Projekt „Pomocna Dłoń” oficjalnie podsumowany [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~bezdomny, 18:23 18-04-2018,   100%
zamęczą tych dzielnicowych wymyślaniem różnych zbędnych działań - policjant nie może robić swojej policyjnej roboty tylko zajmuje się tym co nie trzeba a jak naprawdę jest potrzebny to go nie ma.
odpowiedz   •   oceń :  
W okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spadała poniżej zera połączone siły policji, straży miejskiej, straży pożarnej, Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz pracowników MOPR-u, patrolowały miejsca, w których przebywać mogły osoby bezdomne narażone na zamarznięcie. Wczoraj odbyło się oficjalne podsumowanie projektu realizowanego pod nazwą „Pomocna Dłoń”.

W ramach działań „Pomocna Dłoń” każdego dnia wspólne patrole kontrolowały miejsca w których osoby, często bezdomne i nieporadne życiowo zagrożone wychłodzeniem organizmu mogą przebywać. Z ramienia ostrołęckiej komendy policji te zadanie były realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych,  którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe.

Ostrołęccy policjanci sporządzili specjalną mapę, z naniesionymi punktami miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą przebywać oraz został napisany algorytm postępowania policjantów na wypadek ujawnienia potrzebujących osób.

- Wspólne patrole przez codziennie przez 100 dni kontrolowały miejsca przebywania osób bezdomnych, nie dopuszczając do wychłodzenia organizmów osób tam przebywających. Informowały o instytucjach pomocowych i możliwościach z nich skorzystania – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ponadto w Ostrołęckim Centrum Kultury przed wieczornymi seansami można było obejrzeć spot przygotowany w ramach akcji przez technika kryminalistyki ostrołęckiej komendy, którego celem było uwrażliwienie mieszkańców na pomoc osobom potrzebującym.

Podczas trwania akcji w okresie od 1 stycznia do końca marca do noclegowni dla bezdomnych doprowadzonych zostało 14 osób, których życie mogły być zagrożone, gdyby przebywali w miejscach nieogrzewanych. W dwóch przypadkach znalezieni w wyziębionych pomieszczaniach mężczyźni potrzebowali pomocy medyczne – u jednego z nich temperatura ciała spadło do okolic 33 stopni Celsjusza.

Podczas wczorajszego spotkania komendant miejski policji w Ostrołęce nadkomisarz Krzysztof Szymański podziękował wszystkim, którzy w tym trudnym okresie angażowali się w działania realizowane w ramach projektu „Pomocna Dłoń”.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~bezdomny, 18:23 18-04-2018,   100%
zamęczą tych dzielnicowych wymyślaniem różnych zbędnych działań - policjant nie może robić swojej policyjnej roboty tylko zajmuje się tym co nie trzeba a jak naprawdę jest potrzebny to go nie ma.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1