zdjecie 65
2018-04-18T12:53:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Projekt „Pomocna Dłoń” oficjalnie podsumowany [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

W okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spadała poniżej zera połączone siły policji, straży miejskiej, straży pożarnej, Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz pracowników MOPR-u, patrolowały miejsca, w których przebywać mogły osoby bezdomne narażone na zamarznięcie. Wczoraj odbyło się oficjalne podsumowanie projektu realizowanego pod nazwą „Pomocna Dłoń”.

W ramach działań „Pomocna Dłoń” każdego dnia wspólne patrole kontrolowały miejsca w których osoby, często bezdomne i nieporadne życiowo zagrożone wychłodzeniem organizmu mogą przebywać. Z ramienia ostrołęckiej komendy policji te zadanie były realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych,  którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe.

Ostrołęccy policjanci sporządzili specjalną mapę, z naniesionymi punktami miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą przebywać oraz został napisany algorytm postępowania policjantów na wypadek ujawnienia potrzebujących osób.

- Wspólne patrole przez codziennie przez 100 dni kontrolowały miejsca przebywania osób bezdomnych, nie dopuszczając do wychłodzenia organizmów osób tam przebywających. Informowały o instytucjach pomocowych i możliwościach z nich skorzystania – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ponadto w Ostrołęckim Centrum Kultury przed wieczornymi seansami można było obejrzeć spot przygotowany w ramach akcji przez technika kryminalistyki ostrołęckiej komendy, którego celem było uwrażliwienie mieszkańców na pomoc osobom potrzebującym.

Podczas trwania akcji w okresie od 1 stycznia do końca marca do noclegowni dla bezdomnych doprowadzonych zostało 14 osób, których życie mogły być zagrożone, gdyby przebywali w miejscach nieogrzewanych. W dwóch przypadkach znalezieni w wyziębionych pomieszczaniach mężczyźni potrzebowali pomocy medyczne – u jednego z nich temperatura ciała spadło do okolic 33 stopni Celsjusza.

Podczas wczorajszego spotkania komendant miejski policji w Ostrołęce nadkomisarz Krzysztof Szymański podziękował wszystkim, którzy w tym trudnym okresie angażowali się w działania realizowane w ramach projektu „Pomocna Dłoń”.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~bezdomny, 18:23 18-04-2018,   100%
zamęczą tych dzielnicowych wymyślaniem różnych zbędnych działań - policjant nie może robić swojej policyjnej roboty tylko zajmuje się tym co nie trzeba a jak naprawdę jest potrzebny to go nie ma.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×