eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prokuratura przedłużyła śledztwo ws. byłej posłanki Platformy Obywatelskiej

REKLAMA
zdjecie 9539
zdjecie 9539
REKLAMA

Ostrołęcka prokuratura wciąż prowadzi śledztwo dotyczące byłej posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny K. Kobieta usłyszała zarzuty w grudniu 2021 r. Jak informuje Radio Białystok, postępowanie potrwa co najmniej do końca kwietnia.

Była posłanka zatrzymana przez CBA. Zarzuty usłyszała w Ostrołęce

W grudniu 2021 roku zatrzymana została była poseł na Sejm RP, która zasiadała w parlamencie w latach 2011-2019 z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zatrzymania, na polecenie ostrołęckiej prokuratury, dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Postępowanie dotyczy złożenia przez Bożenę K. fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2015 -2018 jako posłankę na Sejm RP oraz jako Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach. Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 000 zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 000 zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 000 zł - poinformowała wówczas ostrołęcka prokuratura.

Prokuratura zastosowała wobec byłej poseł Bożeny K. środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł.

Była parlamentarzystka zabrała głos w mediach społecznościowych, podkreślając, że dla niej samej i dla jej rodziny to "nowe, trudne przeżycie". - Mam odczucie, że konkurs na donosy pod moim adresem trwa od ponad dwóch lat za to, że jako Posłanka miałam odwagę stanąć po stronie funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy zgłaszali nieprawidłowości w swoich komendach. Dla mnie zawsze będzie najważniejszy szacunek do człowieka, bez względu na barwy polityczne,wyznanie i kolor skóry. Wierzę, że prawda się obroni - napisała w mediach społecznościowych.

Śledztwo przedłużone do końca kwietnia

Jak poinformowało Radio Białystok, śledztwo ws. byłej poseł PO, które prowadzone jest w Ostrołęce "zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące, czyli do końca kwietnia".

- Na tym etapie śledztwa Bożenie K. nie postawiono dodatkowych zarzutów. Kiedy to postępowanie prokuratorskie może się zakończyć, na razie nie wiadomo - podała rozgłośnia.

Źródło: Radio Białystok

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×