2011-03-22T16:21:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Protest przewoźników przed Stora Enso: Ostrołęka stanęła w ogromnym korku (WIDEO, ZDJĘCIA)  

REKLAMA
Przewożnicy drewna rozpoczeli protest o godzinie 13 (fot. R. Dawid)
REKLAMA

Czterdzieści pięć samochodów przewożących drewno przejechało we wtorek przed siedzibą Stora Enso. Długi ciąg samochodów jadących 20 km na godzinę skutecznie utrudnił komunikację w mieście. Przez około godzinę DK61 w Wojcechowicach oraz część ulic w mieście zostały prawie kompletnie zablokowana.

Do protestu zmusiła kierowców nadmierna oszczędność pracodawców, która w efekcie przekłada się na bezpiczeństwo w ruchu drogowym.

- Zakłady stosując niskie stawki zmuszają nas, byśmy przeładowywali transporty, co stwarza zagrożenie na drogach -  powiedział nam Sebastian Sałdek, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego na region Warmińsko- Mazurski. - W strajku wzięło udział 45 samochodów, nie chcieliśmy angażować większej ilości, by nie zablokować całkowicie miasta - dodał.

Przewoźnicy chcieli poprzez protest zwrócić uwagę na problem przeładunku transportu. Problem istnieje już od dłuższego czasu, niestety, zmian nie ma.

- Nasz związek już od czterech lat próbuje rozmawiać z celulozami, Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych i innymi organizacjami, niestety, do tej pory wszystkie rozmowy kończyły się fiaskiem - wyjaśnia Sebastian Sałdek.

Pierwsze rezultaty protestu już są.
- Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że inspekcja pracy transportu drogowego wprowadziła kary za przeładunek transportu nie tylko na przewoźnika, ale także na lasy państwowe, które wydały niedozwoloną ilość przewoźnikowi. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok ku zmianom i nie ostatni - dodał.

Protestujący złożyli w Stora Enso petycje ze swoimi żądaniami. Na odpowiednie decyzje poczekają tydzień. Jeżeli przez ten czas Stora nie wykaże chęci zmian i rozmów, od 1 kwietnia zostanie wstrzymany transport drewna.

- Stora Enso może być tylko pośrednikiem w rozmowach z przewoźnikami, bowiem za negocjacje stawek i umowy z transportowcami odpowiada oddzielnie działająca spółka Stora Enso Timber- wyjaśnia Maria Rochowicz z biura promocji Stora Enso Poland.

Podobne protesty odbyły się już w Kwidzynie i Świeciu. Kolejne odbędą się w Grajewie i Szczecinku.


Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31