zdjecie 7233
zdjecie 7233
2019-07-25T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przeciwnicy elektrowni Ostrołęka C w natarciu. "Nie zgadzamy się na takie traktowanie społeczeństwa"

REKLAMA
REKLAMA
4
4
127

Organizowane przez ostrołęcki ratusz zamknięte spotkanie dla wybranych jest antytezą debaty publicznej i budzi obawy co do rzetelności zaprezentowanych informacji - uważa Koalicja "Stop Elektrowni Ostrołęka C". W ten sposób jej przedstawiciele odnieśli się do spotkania, jakie wczoraj odbyło się w ostrołęckim Urzędzie Miasta.

- O wydarzeniu nie poinformowano ani nie zaproszono na nie żadnej z eksperckich organizacji społecznych, które od ponad 2 lat prezentują analizy szkodliwego wpływu Ostrołęki C na klimat, środowisko i zrównoważony rozwój oraz jej nierentowności i głębokiej nieopłacalności. Koalicja "Stop Elektrowni Ostrołęka C" zwracała się do ratusza z propozycją spotkania z ekspertami, otwartego dla wszystkich zainteresowanych, jednak nie spotkała się ona z zainteresowaniem - czytamy w komunikacie koalicji.

- Jednostronne śniadanie inwestora z lokalnym samorządem nie ma nic wspólnego z publiczną debatą ekspercką. Ze względu na brak
informacji o spotkaniu oraz pominięcie organizacji społecznych i ekspertów krytykujących Ostrołękę C należy uznać je wyłącznie za PR-owe działania inwestora. Nie zgadzamy się na takie traktowanie społeczeństwa. Budowa Ostrołęki C to temat ogólnopolski związany z przyszłością energetyki całego kraju. Wzywamy inwestora do poważnej dyskusji w gronie ekspertów, naukowców i wszystkich zainteresowanych stron – komentuje Diana Maciąga, koordynatorka ds. klimatu ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

- Domagamy się debaty, w której inwestor stanie z otwartą przyłbicą by odnieść się do analiz przygotowanych przez niezależnych ekspertów. Każdy obywatel ma prawo do rzetelnej informacji na temat inwestycji, które mają wpływ na zdrowie, środowisko i klimat. Budowa Ostrołęki C to sprawa o znaczeniu ogólnopolskim i europejskim, która zadecyduje o przyszłości naszego kraju – mówi Robert Wawręty z Towarzystwa na rzecz Ziemi.

Koalicja "Stop Elektrowni Ostrołęka C" ponowiła apel do władz miasta Ostrołęki, elektrowni Ostrołęka i GE Power (wykonawcy Ostrołęki C) o zorganizowanie wspólnej debaty na temat wpływu i konsekwencji budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, otwartej dla prasy i wszystkich zainteresowanych.

Prezydent Łukasz Kulik nie odpowiedział jeszcze na ten apel. Na wczorajszym śniadaniu prasowym o budowie elektrowni wyrażał się w samych superlatywach, mówiąc o wspaniałej inwestycji. Przeczytasz o tym w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×