zdjecie 8795
2019-10-29T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przedwcześnie przerwana podróż. W wypadku w Żeraniu Małym zginęło małżeństwo z Warszawy

REKLAMA
fot. eostroleka.pl/facebook.com
REKLAMA
28

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Wypadek, który wydarzył się w niedzielę w Żeraniu Małym (pow. ostrołęcki) to jedna z największych drogowych katastrof ostatnich lat w naszym regionie. Zginęły dwie osoby, jedenaście zostało rannych. Życie straciło małżeństwo z Warszawy, osierocili dwóch synów.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 61 między Żeraniem Małym a Kołakami. Jak ustalili wstępnie policjanci z ostrołęckiej drogówki, audi poruszało się od strony Ostrołęki w kierunku Różana. Na łuku drogi kierowca samochodu najprawdopdoobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z autobusem. Po zderzeniu autokar zjechał na prawe pobocze i przewrócił się na prawą stronę.
 
Rozmiar tej katastrofy widać było już na pierwszy rzut oka. Samochód był doszczętnie zniszczony, autokar leżał w rowie na boku. Poza tym - cisza, przeplatana syrenami straży, pogotowia, policji...
 
Na miejscu zginął 43-letni Sebastian Długosz - Naczelnik Wydziału Utrzymania Systemów Informatycznych Policyjnych i Krajowych Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.
 
-  Naczelnik Sebastian Długosz był osobą niezmiernie cenioną za swój profesjonalizm oraz szanowany i lubiany przez podwładnych i przełożonych - poinformował Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji.
 
 
Tuż po wypadku rozpoczęła się rozpaczliwa walka o życie Anny - żony Sebastiana. Około godzinna reanimacja pozwoliła lekarzom na transport kobiety do szpitala w Warszawie. W Kołakach wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, akcja została przeprowadzona najszybciej, jak się tylko dało. Niestety, mimo wysiłku lekarzy, 36-letnia kobieta zmarła na stole operacyjnym.
 
- Odeszła nie tylko wybitna specjalistka logopedii, ale również nasza przyjaciółka i koleżanka. W naszej pamięci na zawsze pozostaniesz jako osoba koleżeńska, uśmiechnięta, chętna do pomocy innym oraz wrażliwa na ludzkie cierpienia - napisano na stronie Centrum Medycznego w Radzyminie, gdzie śp. Anna Długosz pracowała jako neurologopeda.
 
 
Anna i Sebastian Długoszowie mieli dwóch synów - w wieku 9 i 2 lat. Obaj podróżowali razem z rodzicami. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że nic im się nie stało. Ale czy można tak powiedzieć w momencie, gdy stracili oboje rodziców?
 
Bliskim śp. Anny i Sebastiana Długoszów składamy wyrazy współczucia.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×