zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-03-02T08:53:13+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przeskoczył przez balkon na III piętrze ratując potrzebującą pomocy seniorkę

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
1
15

Nadzwyczajną odwagą i zwinnością wykazał się policjant, który przeskakując między balkonami na trzecim piętrze bloku na jednym z ostrołęckich osiedli pospieszył z pomocą seniorce, której życie było poważnie zagrożone.

 Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 marca w godzinach porannych. Służby ratunkowe zawiadomiła siostra seniorki mieszkającej w bloku na jednym z ostrołęckich osiedli. Z relacji zgłaszającej wynikało, że drzwi do mieszkania 80-latki są zatrzaśnięte od środka a ona sama nie reaguje na wołanie. Seniorka jest poważnie chora, dlatego też jej siostra obawiając się o jej życie poprosiła o pomoc służby ratunkowe.

 Na miejscu już po chwili był policyjny patrol. Sierż. Tomasz Krajza i sierż. Przemysław Mróz próbowali nawiązać kontakt z mieszkanką, jednak kobieta pomimo wielokrotnego pukania i wezwania do otwarcia nie reagowała. Widząc całą sytuację i mając świadomość, że podczas takich sytuacji czas odgrywa kluczową rolę policjanci szybko przystąpili do działania.

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 Jeden z policjantów zauważył, że okno w mieszkaniu kobiety jest uchylone i istnieje szansa, aby się dostać przez nie do wnętrza. Byłoby to jednak możliwe tylko z balkonu sąsiada. Mieszkanie znajdowało się na III piętrze, jednak pomimo znacznej wysokości policjant bez wahania wykorzystując sąsiedni balkon, parapet i okno wszedł do środka i otworzył drzwi.

 Jak się okazało seniorka rzeczywiście potrzebowała pomocy. Dlatego została zabrana do szpitala przez czekającą przed drzwiami załogę karetki pogotowia.

- dodaje podkomisarz Żerański.

 Sierż. Tomasza Krajzy ma już na swoim koncie kilka podobnych akcji, w których uratował czyjeś życie. Tylko w tym roku dwukrotnie odnalazł zaginione osoby, których życie było zagrożone. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce w minioną środę, kiedy to na terenie jednego z pustostanów odnalazł mężczyznę, który chciał się targnąć na swoje życie.

 

REKLAMA
zdjecie 1647

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×