zdjecie 3934
zdjecie 3934
zdjecie 3934
2020-09-09T14:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przykre zapachy w Ostrołęce. Co dalej? "Rozmawiamy ze Stora Enso"

REKLAMA
REKLAMA
3
0
11

"Rozmawiamy ze Stora Enso od dłuższego czasu" - powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik w odpowiedzi na pytanie o zapachy emitowane z ostrołęckiego zakładu. Jak długo przykre zapachy będą jeszcze obecne w Ostrołęce?

Pytania o elementy zapachowe w naszym mieście zadał radny PiS Jerzy Grabowski.

Takie ryzykowne stwierdzenie tu padało, że turystyka zdrowotna w Ostrołęce, że park. Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę, że ten teren i w przyszłości ten zakład dla ludzi potrzebujących zdrowia i spokoju leży w najbliższej odległości "ostrołęckiej Czajki". Mamy też zakład papieru, który emituje też pewne zapachy. Dlatego moje pytanie jest takie - czy przy ewentualnej inwestycji tego zakładu, będą prowadzone rozmowy z wymienianym przeze mnie zakładem produkującym papier, jak również czy przewidywana jest rozbudowa czy przebudowa instalacji naszej oczyszczalni ścieków?

- zapytał radny Jerzy Grabowski w dyskusji o terenie starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza.

Łukasz Kulik postanowił przy okazji "wbić szpileczkę" ugrupowaniu radnego.

Zaskoczył mnie pan pytaniem. Czyżby powstała już jakaś strona i za dwa dni mamy się dowiedzieć o awarii, tak jak było w Warszawie? Wiem, że kolejność w Warszawie... Radni z PiSu wcześniej zaczęli, a później zbieg okoliczności, tak to mówią. U nas, póki co nie było wycieków, nic do rzeki nie popłynęło. A, jeden był, przepraszam! Ale to taki duży zakład energetyczny, kto w zarządzie był - pamiętamy, więc ja myślę, że tam powinien się pan skupić i wysyłać te rady, żeby pana polityczny koledzy bardziej pilnowali tego, co do rzeki leci

- odpowiedział prezydent Ostrołęki.

Z kolei na pytanie o zapachy z zakładu produkcji papieru, odpowiedział:

Rozmawiamy ze Stora Enso od dłuższego czasu. Warto by było, i tu zaapeluję do władz Stora Enso, żeby pokazały wszystko to, co już zrobili. Na jedną inwestycję dostali już zgodę, na budowę pewnych elementów tej instalacji, którą mają na Wojciechowicach. Rozmawiamy jeszcze o jednej rzeczy, ale też nie chcę zdradzać od razu wszystkich. Czasem pewne rozwiązania lubią ciszę, warto nie zapeszać.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×