2014-10-18T15:14:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

PSL zainaugurował kampanię wyborczą: "Te wybory wygramy, wspomnicie moje słowa" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Adam Struzik (fot. eOstroleka.pl)Adam Struzik (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

W sobotni poranek w auli Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce odbyła się uroczysta inauguracja kampanii wyborczej w wykonaniu polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu siedlecko-ostrołęckiego. Nie zabrakło wielu znakomitych gości, przy okazji spotkania pojawiło się też sporo deklaracji i obietnic.

Jednym z najważniejszych gości podczas zjazdu PSL był Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Podkreślił on, że województwo systematycznie zmienia się na lepsze i utrzymanie tej tendencji będzie podstawowym zadaniem jego partii w przypadku sukcesu wyborczego.

- Mazowsze zmienia się pozytywnie, pięknieje. Wiele się zmieniło, ale chcemy rozwiązywać problemy, które pozostały. Aby tak się stało trzeba mądrze wybrać już 16 listopada. Chcemy wiele zrobić, jesteśmy partią, która wywiązuje się ze swoich obietnic. PSL nie błyszczy na salonach, lecz pracuje - twierdził Struzik.

W trakcie zjazdu ludowców zwrócono również uwagę na niebezpieczny trend, który widoczny był podczas poprzednich wyborów. Otóż w bardzo wielu przypadkach karty do głosowania na radnych Sejmiku Wojewódzkiego pozostawały puste, lub były źle wypełnione. Działacze PSL apelowali o zwracanie uwagę na poprawne głosowanie i nie lekceważenie instytucji Sejmiku. Wybrać można tylko jednego kandydata spośród wszystkich list - brak postawionego "krzyżyka" lub postawienie go przy większej ilości kandydatów spowoduje, że głos będzie nieważny.

Podczas ostrołęckiego spotkania wyborczego zaprezentowano wszystkich kandydatów, którzy wezmą udział w wyborach samorządowych. Oprócz Struzika podczas prezentacji gościli również m.in. poseł na Sejm RP Bartłomiej Bodio oraz Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk.

- 300 tysięcy ludzi na Mazowszu żyje na najniższym poziomie egzystencji. Trzeba im pomóc, dać szansę na pracę. Chcemy podać pomocną dłoń, dlatego wystawiliśmy pełne listy, mamy znakomitych kandydatów. Zachęcam Was koledzy do pracy, wyjścia do ludzi. Te wybory wygramy, wspomnicie moje słowa - zakończył Adam Struzik.

Wybory samorządowe w Polsce zaplanowano na 16 listopada. Ewentualna druga tura wyborów na prezydenta miasta odbędzie się 30 listopada.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×