zdjecie 9799
zdjecie 9799
2019-06-26T13:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni interweniują - jest reakcja. Od sierpnia zmiany w utrzymaniu zieleni miejskiej

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
2
34

Od sierpnia zajdą zmiany w kwestii bieżącego utrzymania miejskiej zieleni - zapowiada prezydent Ostrołęki. Radni zwracają uwagę na to, że tereny zielone - delikatnie mówiąc - nie wyglądają od jakiegoś czasu estetycznie. Są też zastrzeżenia do porządku w mieście. "Dostrzegamy problemy" - pisze prezydent Łukasz Kulik.

Miejski radny Jacek Łuba zwrócił uwagę na fakt zaniedbanej zieleni w mieście. Nieprzystrzyżone trawniki to już powszechny widok. Z czego wynika taki stan rzeczy? Między innymi z braków kadrowych.

- Prace związane z bieżącym utrzymaniem zieleni miejskiej są prowadzone w oparciu o sporządzony przez MZOS-TiIT harmonogram. Analizując zakres prac dotychczas zrealizowanych i porównując go do stanu realizacji dokładnie sprzed roku nie stwierdza się odchyleń od przyjętego planu. Obraz realizowanych zadań psują też przeszkody formalne, które powodują, że niektóre odcinki pasów przydrożnych, przekazane protokolarnie wykonawcom prowadzonych inwestycji, nie mogą być przez naszą jednostkę realizowane. Ponadto liczba pracowników przypisanych do prac pielęgnacyjnych jest niższa o około 30 procent w stosunku do poprzedniego roku, uwzględniając grupę osób zatrudnionych w ramach różnego rodzaju form przeciwdziałania bezrobociu - przyznaje prezydent Łukasz Kulik.

Druga kwestia dotyczy czystości w mieście. Ostatnio w tej sprawie interweniował radny Waldemar Popielarz, zwracając uwagę na "niewiarygodny brud i nieporządek" w okolicach sceny przy Kupcu.

- Monitorujemy również stan czystości w mieście. Dostrzegamy problemy w miejscach często użytkowanych przez mieszkańców lub turystów np. plaża miejska, park miejski, plac przy fontannie, park przy ul. Bursztynowej czy ul. Obozowa. Wszystkie niedociągnięcia w tym względzie na bieżąco kontrolujemy z odpowiednimi służbami, tj. MZOS-TiIT oraz OPK - dodaje prezydent.

Prezydent Łukasz Kulik ogłosił również ważną zmianę - od sierpnia br. to spółka OPK, a nie jak dotychczas MZOS-TiIT - będzie zajmować się bieżącym utrzymaniem i konserwacją zieleni miejskiej.

- Od sierpnia 2019 roku zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją zieleni miejskiej będzie realizować OPK, który wdroży zarówno działania dotyczące utrzymania zimowego, jak i letniego miasta. Dziękujemy za pana troskę zmierzającą do poprawy komfortu życia mieszkańców naszego miasta. Liczę, że wspólnymi siłami uda się wypracować najlepsze rozwiązania dla ostrołęczan - poinformował.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×