zdjecie 2617
zdjecie 2617
2015-09-03T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rajd rowerowy z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu Miejski Zakład Komunikacji organizuje rajd rowerowy po ulicach Ostrołęki. Uczestnicy rajdu pojadą na dystansie około 8,5 kilometra głównymi ulicami miasta.

Rajd rowerowy „Dzień Bez Samochodu: odbędzie się w niedzielę 20 września. Start o godzinie 11:00 na placu Bema. Rajd organizowany jest z okazji „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” i „Dnia Bez Samochodu”. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologiczno-przyrodniczej, zachęcenie do „zielonych” form transportu, wzajemna integracja uczestników oraz propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.

- Zbiórka o godz. 11:00 na Placu Bema. Trasa Rajdu wynosi ok. 8,5 km i prowadzi przez główne ulice miasta (wyłączone na ten czas z ruchu ulicznego) aż do Zajezdni MZK Sp. z o.o. ul. Kołobrzeska 1 w której, na wszystkich uczestników, czekać będzie poczęstunek, a dla najstarszej i najmłodszej osoby przewidziany został także upominek. Każda z osób biorących udział w rajdzie otrzyma od nas kamizelkę odblaskową. Ponadto, po zakończonym rajdzie odbędzie się wielka loteria. Uczestnicy rajdu, którzy wypełnią przygotowane przez nas kupony wezwą udział w losowaniu Nagrody Głównej – którą jest ROWER ufundowany przez WORD w Ostrołęce – mówi Ryszard Chrostowski, prezes MZK Ostrołęka.

Organizowany przez miejskiego przewoźnika rajd rowerowy jest jednak jedynie pierwszym punktem atrakcji jakie zorganizowano na ten dzień. Drugą część imprezy stanowi Piknik Rodzinny odbywający się na terenie zajezdni przy ulicy Kołobrzeskiej. Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w czasie jego trwania każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z bezpłatnego oznakowania roweru. Podczas pikniku będzie można liczyć na szereg atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych, konkursy z nagrodami, zabawy z Radosnym Świetlicobusem, występy m.in. takich zespołów jak Chłopcy z Placu Bema, Droga na Ostrołękę, Strefa 51.

Wszyscy chętni do udziału w Rajdzie Rowerowym proszeni są o wysyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych do dnia 17.09.2015r. pocztą do siedziby organizatora, na adres mailowy: sekretariat@mzk.ostroleka.pl lub rejestrację za pośrednictwem naszej strony internetowej www.mzk.ostroleka.pl.

UWAGA! Istnieje również możliwość zapisu w dniu rajdu!!! W miejscu zbiórki (Plac Bema) do godz. 10:30 dostępne będą formularze zgłoszeniowe, za pomocą których każda osoba zainteresowana udziałem w wydarzeniu, będzie mogła się zarejestrować.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28