zdjecie 9799
zdjecie 9799
2019-12-02T17:20:49+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rekordowy wynik Świątecznej Zbiórki Żywności. Zebrano ponad 13 ton! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
16
5
16

W miniony weekend w Ostrołęce, Olszewie-Borkach, Kadzidle, Myszyńcu i Różanie odbywała się Świąteczna Zbiórka Żywności. Po zakończonej akcji przyszedł czas na podsumowania. „Po zliczeniu całej zebranej żywności okazało się, że mamy kolejny rekord, do czego bez wątpienia przyczynił się debiutujący w akcji Myszyniec” - mówi Jakub Frydryk, koordynator zbiórki.

 
Przypomnijmy, 11. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności odbywała się w dniach 29 i 30 listopada. Do udziału w akcji przystąpiło 35 sklepów i kilkuset wolontariuszy. Celem akcji było zachęcenie klientów do wrzucenia do specjalnie oznakowanych koszy jednego lub kilku produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Zebrana żywność trafiała do magazynu w hali Targowej Feniks, gdzie była skrupulatnie liczona przez kolejną grupę wolontariuszy.
 
Po dwóch dniach trwania akcji organizatorzy podliczyli, że zebrano łącznie 13 146,16 kilogramów żywności. Mieszkańcy Ostrołęki przekazali wolontariuszom ponad 9,3 tony, Różan zebrał 1,47 tony, Kadzidło 987 kg. Po raz pierwszy w zbiórce uczestniczył Myszyniec, który swój debiut może uznać za wyjątkowo udany. Zebrano tu łącznie niemal 1,3 tony produktów żywnościowych.
 
- Po akcji przyszedł czas na podsumowanie a także podziękowania. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować mieszkańcom Ostrołęki, Olszewa-Borek, Kadzidła, Myszyńca i Różana za okazaną pomoc i przekazaną żywność. Po raz kolejny pokazaliście, że macie wielkie serca i nie jesteście obojętni na innych, którzy z różnych życiowych powodów potrzebują wsparcia. Serdeczne podziękowania kieruję również do niezliczonej rzeszy wolontariuszy, bez których tej akcji nie udałoby się przeprowadzić. Dziękuję za waszą nieocenioną pomoc w sklepach i w magazynie. Dziękuję również liderom organizującym pracę wolontariuszy, koordynatorom spinającym wszystko w sztabie organizacyjnym. Bez Was nie byłoby tego wyniku i tak wspaniałej atmosfery – podsumowuje Jakub Frydryk, główny organizator zbiórki w naszym regionie.
 
Teraz kolejny etap akcji – przygotowywanie paczek z żywnością, która przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najbardziej potrzebujących rodzin w regionie. Ze wstępnych szacunków organizatorów wynika, że świąteczna pomoc trafi do około 2 tysięcy rodzin czy osób samotnych.
 
Za organizację Świątecznej Zbiórki Żywności, która w naszym mieście ma już 11-letnią historię stoi stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×