zdjecie 2114
2017-10-27T10:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozkład jazdy MZK kością niezgody

REKLAMA
zdjecie 2114
6
2
8

Nowy rozkład jazdy autobusów MZK budzi sporo wątpliwości nie tylko wśród mieszkańców miasta. Petycję w sprawie weryfikacji rozkładu jazdy napisali także pracownicy Energa Elektrownie Ostrołęka SA. Jak twierdzą, od początku listopada dojazd do pracy i powrót z pracy będzie w ich wypadku bardzo utrudniony.

Pod petycją w sprawie weryfikacji rozkładu jazdy MZK podpisali się przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Energa Elektrownie Ostrołęka SA Wojciech Prusik, a także przewodnicząca zarządu Związku Zawodowego Energetyków Energa Elektrownie Ostrołęka SA Barbara Osińska.

- Z osiedla Centrum nie ma możliwości dojechania do Wojciechowic bez przesiadki żadnym autobusem. Wojciechowice to dzielnica przemysłowa Ostrołęki. Tu mieszczą się duże firmy, zatrudniające wiele osób. A tu linie 15 i 17 zlikwidowano. Linie 1 i 4 dojeżdżają tylko do dworca PKS. Godziny odjazdów autobusów są przesunięte na godziny dużo wcześniejsze. Beznadziejnie wygląda też sytuacja osób dojeżdżających linią 13 - wylicza się w piśmie skierowanym do MZK, Urzędu Miasta i ostrołęckich mediów.

Pracownicy Energi pytają: dla kogo wprowadzono te zmiany i kto ma na nich skorzystać? Zapowiadają też, że wolą płacić za przejazd tak jak dotychczas, ale mieć bezproblemowy dojazd zamiast wielogodzinnego oczekiwania na dojazd i powrót z pracy. Sugerują również, że nowy rozkład jazdy jest dostosowany do osób niepracujących i emerytów. - Każdy woli zapłacić i dojechać, jak dotychczas - czytamy w ostatnim zdaniu petycji. Poniżej prezentujemy całą petycję.

Nowy rozkład jazdy MZK Ostrołęka budzi wiele wątpliwości, mimo tego, że przejazdy komunikacją miejską w Ostrołęce od 1 listopada br. będą bezpłatne. Pierwsze protesty w tej sprawie zgłaszali mieszkańcy, obecnie o zmianę rozkładu jazdy apelują także pracownicy dużych zakładów. Jak widać, darmowe przejazdy to nie wszystko - liczą się też szczegóły ich wprowadzenia. Co ciekawe, prezydent Janusz Kotowski wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej argumentował również budową elektrowni, która daje wielkie szanse rozwojowe dla miasta i znacząco ma wzmocnić budżet, co przekłada się na możliwość przeznaczania pieniędzy na udogodnienia dla mieszkańców. Nie spodziewał się chyba jednak, że to właśnie pracownicy elektrowni staną do protestu przeciw nowej siatce połączeń.

W ostatnim numerze "Ostrołęki Samorządowej" ukazał się wywiad z prezydentem, w którym opisuje on swoje działania w kwestii budowy nowego rozkładu jazdy MZK.  

- Przede wszystkim chcemy uniknąć sytuacji powielających się kursów i ograniczyć przejazdy niemal pustych autobusów. Centralnym punktem na mapie połączeń będą okolice dworca PKS. To tam będą się rozpoczynały i kończyły kursy. Dzięki temu, że komunikacja będzie darmowa, konieczność ewentualnych przesiadek nie będzie dodatkowym kosztem dla pasażerów - wyjaśniał Kotowski.

Co miasto zrobi z tym problemem? Do sprawy wrócimy w najbliższych dniach.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 13:58 27-10-2017,   -
Przesiadki tak, ale nie przy dworcu pks! Gdzieś w centrum, dworzec to teraz jest stare miasto. Swoją drogą, kto to wyliczył że do dworca jeździ najwięcej ludzi?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:01 27-10-2017,   -
uważam że punktów przesiadkowych powinno być więcej - w okolicach większych osiedli, lub np. galerii, aquaparku, na obwodnicy - gdzieś w okolicy rond.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:07 27-10-2017,   -
sobie nawet myślałem że sam zacznę jeździć do pracy autobusem - przesiadki nie straszne bo za darmo. Ale jak zobaczyłem ten nowy rozkład zwiątpiłem. Obecnie jadę z os. centrum do wojciechowic jakieś 8 min. W zasadzie jedyny autobus to chyba 1-nka, która jedzie zygzakiem, i dociera na interesujący mnie przystanek po 40 min. (tyle to mam na piechotę). Ale w nowym rozkładzie, 1-nka już jedzie tylko na dworzec - tam przesiadka i po godzinie byłbym na miejscu... Ręce opadają w tym czasie to można być w Warszawie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja , 15:45 27-10-2017,   -
Ten nowy rozkład jazdy to jedna wielka porażka. Żeby z Certum dojechać do Kołobrzeskiej trzeba sie przesiadac. Paranoja.
odpowiedz   •   oceń :  
~K , 01:32 28-10-2017,   -
Kotowski, komunikacja nie jest bezpłatna? Zapłacą ostrołęczanie z podatków za gniot Żeby dojechać do szkoły trzeba sie przesiadać A do tej pory jeździłam bez i dużo krócej W nos sobie wsadź kotek ten rozkład.
odpowiedz   •   oceń :  
~IKS , 16:19 28-10-2017,   -
Przecież Kotowski i jego banda bezradnych PiSlamistów nie korzysta z komunikacji MZK to olewają ,,biedaków". W przyszłym roku będą chodzić od drzwi do drzwi i będą ŻEBRAĆ o głosy w nadchodzących wyborach to psem, kotem poszczuć tych pseudo-radnych ZWŁASZCZA PiS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość , 22:39 29-10-2017,   -
Jak dzieci i młodzież mają dojeżdżać  do szkoły skoro między 8:00 a 10:00 nie ma żadnego kursu nr 13 i dzieci to szkoły na 10:00 będą musiały jechać o 7:03 to porostu brak słów.
odpowiedz   •   oceń :  
~K , 09:51 30-10-2017,   -
Kotowski, komunikacja nie jest bezpłatna? Zapłacą ostrołęczanie z podatków za gniot Żeby dojechać do szkoły trzeba sie przesiadać A do tej pory jeździłam bez i dużo krócej W nos sobie wsadź kotek ten rozkład.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 2114