2021-12-15T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Rozwiązania, które ułatwiają utrzymywanie porządku

REKLAMA
REKLAMA

Poświęcasz wiele czasu na sprzątanie, a wraz z powrotem dzieci ze szkoły do domu wraca również bałagan? Masz dość codziennego odkurzania, ponieważ za kilka minut na podłodze znowu lądują okruszki? Nie masz już siły na codzienne zbieranie psiej sierści z dywanu i chodzenie po schodach z górą brudnych rzeczy, które trzeba znieść do pralki? W takim razie ten artykuł jest waśnie dla Ciebie. Podpowiemy Ci jak ułatwić sobie utrzymywanie porządku i jak zyskać więcej czasu na odpoczynek. 

  1. Zsyp na pranie

Chodzenie do pomieszczenia, w którym stoi pralka z każdą brudną bluzką, koszulką lub inną pojedynczą rzeczą jest dość kłopotliwe. Z pewnością niewielu domowników znajduje w sobie tyle mobilizacji, by robić to na bieżąco. Nic więc dziwnego, że brudne rzeczy zaczynają zalegać w szafach lub, co gorsza, na podłodze. Z pewnością nie znikną stamtąd dopóki jedna osoba w końcu nie zbierze ich do ogromnego kosza i nie zniesie do pralki, a taki kosz może sporo ważyć. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, jeszcze przy projektowaniu domu wkomponuj w budynek zsyp na pranie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą oszczędzić trochę czasu i wysiłku. Wystarczy zebrać brudne rzeczy, otworzyć drzwiczki zsypowe, a kilka sekund później ubrania wylądują w koszu obok pralki. Prościej już być nie może. Wszystkie elementy do budowy zsypu znajdziesz na tej stronie: https://nasady-kominowe.pl/.

  1. Robot sprzątający

Do niedawna roboty sprzątające były jedynie owocem wyobraźni pisarzy science fiction. Z czasem stały się urzeczywistnionym luksusem zarezerwowanym dla niewielu. Teraz są już dostępne dla dużej grupy osób. Swojego robota można kupić nawet poniżej 1000zł, a to oznacza, że tego typu urządzenia kosztują mniej niż telefon czy telewizor. Zdecydowanie warto rozważyć taki zakup. Dlaczego? Nie zawsze mamy wolną chwilę i chęci na codzienne odkurzanie, a robot każdego dnia znajduje na to czas i siłę. Zanim wrócimy z pracy do domu z podłóg znikną okruszki, piach i pyłki. Co więcej, tego typu sprzęty są coraz bardziej zaawansowane. Pozwalają na ustalanie indywidualnego harmonogramu sprzątania z uwzględnieniem lub pominięciem niektórych pomieszczeń. Oznacza to, że w razie potrzeby robot może czyścić dane pomieszczenie kilka razy dziennie. Nawet jeżeli raz na jakiś czas niezbędne okaże się gruntowne sprzątanie za pomocą zwykłego odkurzacza, to lepiej sięgać po niego raz na tydzień czy nawet raz na kilka tygodni, niż tracić czas na odkurzanie każdego dnia.

  1. Mop ze spryskiwaczem

Mycie podłóg być może nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, ale za to zdecydowanie nieprzyjemną. Musimy napełnić wiadro wodą, dźwigać je do kolejnych pomieszczeń i wyżymać brudną nakładkę rękami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup mopa ze spryskiwaczem. Wystarczy napełnić zbiorniczek wodą z płynem, nacisnąć przycisk i umyć podłogę, a potem wrzucić nakładkę do pralki. Nie musimy dźwigać wiadra ani wkładać dłoni do brudnej wody. Zmywanie podłogi przebiegnie szybko i higienicznie. 

  1. Koszyczki i organizery

Jeżeli nie możesz już znieść widoku rzeczy porozrzucanych na stole, na blatach i w szufladach, to najwyższy czas zakupić koszyczki i organizery, które ułatwią przechowywanie różnych przedmiotów. Do szuflad wybierz specjalne wkłady z przegródkami. Materiałowe organizery umieść w sypialni i w garderobie, a plastikowe – w kuchni. Dobrym pomysłem jest zakup organizerów na torebki i buty. Do porządkowania drobiazgów warto wybrać woreczki strunowe. Doskonale nadają się do przechowywania: guzików, spinek i różnego rodzaju ozdób. 

  1. Kartony archiwizacyjne

Dziesiątki rachunków, faktur, umów, materiałów ze szkoły… jak zapanować nad tymi wszystkimi kartkami rozrzuconymi na biurkach? Przydatne okażą się kartony do archiwizacji. Są lekkie, wytrzymałe i estetyczne. Można składować je w pionie i w poziomie lub włożyć do specjalnego pudełka. Zawierają miejsce na podpis i otwory ułatwiające otwieranie oraz zamykanie. Dzięki takim kartonom segregacja dokumentów i ich przechowywanie przestanie być problemem. 

Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele urządzeń i akcesoriów, które mogą znacznie ułatwić sprzątanie. Zdecydowanie warto rozważyć ich zakup, żeby zyskać więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Taki wydatek to doskonała inwestycja. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×