zdjecie 8795
2018-08-23T15:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ruch Bezpartyjne Miasto zarejestrował komitet wyborczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
15
6
54

- Zarejestrowaliśmy własny komitet wyborczy. W październikowych wyborach samorządowych wystawimy kandydatów do Rady Miasta oraz kandydata na prezydenta Ostrołęki – poinformował dziś podczas krótkiego briefingu prasowego założyciel ruchu społecznego Bezpartyjne Miasto, Jakub Frydryk.

W krótkim spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów wzięli udział członkowie zarejestrowanego dziś Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjne Miasto Ostrołęka: Jakub Frydryk (pełnomocnik), Robert Brzósko, Jacek Łuba i Karol Piersa. Briefing prasowy odbył się dziś o godz. 13.00 pod siedzibą Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce.

- Tak jak zapowiadaliśmy przed kilkoma tygodniami, w tegorocznych wyborach samorządowych wystawimy swoich kandydatów do Rady Miasta i kandydata na prezydenta Ostrołęki. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zaprezentujemy nasz program. Wierzę, że będzie on odpowiadał na wszystkie potrzeby mieszkańców – mówi Jakub Frydryk.

Założyciel Bezpartyjnego Miasta zaapelował do mieszkańców Ostrołęki, by 21 października wzięli udział w wyborach i większą ilością niż dotychczas zdecydowali o tym, kto przez kolejną kadencję zarządzał będzie naszym miastem.

Frydryk zdementował także pojawiającym się w internetowych komentarzach informacjom, jakoby Bezpartyjne Miasto było formacją utworzoną przez rządzące obecnie w Ostrołęce Prawo i Sprawiedliwość. - Chciałbym zdementować wyssane z palca plotki wypowiadane zapewne przez konkurencyjne komitety, jako byśmy byli „PiS-bis”. Nie wystawiamy swojego kandydata na prezydenta po to, żeby wesprzeć Janusza Kotowskiego. To się w ogóle mija z celem. Mamy jasną wizję naszego miasta, mamy misję. Chcemy by te miasto rozwijało się w sposób systematyczny a nie tylko raz na cztery lata – powiedział.

Pełnomocnik KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka nie ujawnił jeszcze listy z nazwiskami kandydatów do Rady Miasta, zapewnił jednak, że znajdują się na niej osoby z różnych środowisk i organizacji. - To co nam przyświecało, to to aby osoby, które startują z naszego komitetu były osobami bezpartyjnymi. Uważamy, że przynależność partyjna nie służy miastu a wręcz przeciwnie. Decyzje podejmowane np. w Warszawie na pewno nie będą dobra dla Ostrołęki.

Pytany o podstawy założeń programu wyborczego Jakub Frydryk zapewnił, że całość przygotowana jest kompleksowo i była szeroko konsultowana m.in. ze środowiskiem oświaty, sportu, przedsiębiorcami, osobami niepełnosprawnymi oraz młodymi mieszkańcami. - Skupiliśmy się na tych podstawowych problemach z jakimi na dzień dzisiejszy się borykamy i myślę, że mamy jasne, klarowne rozwiązania, które niebawem przedstawimy. Wiem i wierzę, że trafimy z tym  do szerokiego grona mieszkańców – dodał szef KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×