zdjecie 762
zdjecie 762
2018-08-23T10:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Onet.pl o kandydatach na prezydenta Ostrołęki: Frydryk szansą na odpartyjnienie samorządu

REKLAMA
Jakub Frydryk, (Bezpartyjne Miasto), fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
4
19

Ogólnopolski portal internetowy onet.pl opublikował dziś artykuł o kandydatach na prezydenta Ostrołęki. Wśród wymienianych jest m.in. obecnie urzędujący włodarz – Janusz Kotowski z PiS (ubiegający się o kolejną reelekcję), wspólny kandydat PO i Nowoczesnej – Mariusz Popielarz oraz kandydat powstałego przed rokiem ruchu Bezpartyjne Miasto – Jakub Frydryk.

W wypowiedzi dla portalu onet.pl obecny prezydent, Janusz Kotowski wyznał, że w kolejnej – czwartej już kadencji, nie będzie chciał znacząco zwiększać wydatków miasta, zapewni dobre działanie oświaty i pomocy społecznej. - Wiem, że nie są to wyborcze fajerwerki – przyznał Kotowski w rozmowie z onet.pl.

Kandydat PO i Nowoczesnej, Mariusz Popielarz powiedział ogólnopolskiemu portalowi, że założenia swojego programu wyborczego zaprezentuje we wrześniu. W przyszłości chce dążyć do rozwoju miasta w oparciu o fundusze unijne.

Natomiast kandydat ruchu Bezpartyjne Miasto – Jakub Frydryk powiedział, że będzie dążył do aktywizacji młodych ludzi w działaniach na rzecz samorządu. Frydryk chce dać mieszkańcom szansę na decydowanie o wydatkach miasta oraz odpartyjnić samorząd.  - Chciałbym, aby w lokalne sprawy angażowali się młodzi ludzie, których dziś skutecznie zniechęca się do politycznej aktywności. Samorząd nie powinien mieć szyldu partyjnego, a najważniejsza nie powinna być ideologia partyjna, a sprawy lokalnej społeczności – przekonuje Frydryk.

Ruch społeczny Bezpartyjne Miasta, którego twórcą jest Frydryk – prywatnie pracownik sektora bankowego i prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne - chce poprawy warunków do uprawiania sportu poprzez budowę hali pneumatycznej. Frydryk szansę na rozwój miasta upatruje we współpracy z ostrołęckim środowiskiem biznesu.

Całą treść artykułu o ostrołęckich kandydatach znaleźć można TU

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×