eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Rzecznik Praw Dziecka zapowiada interwencję w Ostrołęce ws. bójki 13-latków. "To była ustawka"

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
fot. Polsat News/screenfot. Polsat News/screen
REKLAMA
zdjecie 9382

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak na antenie "Polsat News" zapowiedział interwencję w Ostrołęce po tym, jak do sieci trafił filmik z bójki z udziałem 13-letnich uczniów. "Będziemy tam również po to, by uświadamiać młodzież, jak wielką krzywdę sobie sama robi" - powiedział Pawlak.

O bijatyce 13-latków w Ostrołęce mówi już cała Polska. Szokujące wideo, które zarejestrowane zostało w minioną sobotę, ujawniliśmy w serwisie eOstroleka.pl.

Na nagraniu widać bijatykę dwóch chłopaków: wymieniają oni ciosy, w końcu padają na ziemię. Jeden zaczyna dusić drugiego. Wtedy podbiega do nich trzeci z uczestników zdarzenia - chłopak w białej bluzie najpierw uderza jednego z uczestników bójki dwukrotnie pięścią w głowę, a później mocno go kopie. Z policyjnych ustaleń wynika, że uczestnicy zdarzenia mieli po 13 lat - zajmie się więc nimi sąd rodzinny. Policjanci zapowiadają, że będą prowadzić spotkania profilaktyczne w szkołach, w których uczą się uczestnicy zdarzenia. Jak się okazuje, takich spotkań może być więcej.

Rzecznik Praw Dziecka: To była ustawka

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w rozmowie z "Polsatem News" powiedział, że według jego wiedzy, a ma dostęp do tej sprawy, była to "ustawka". - To się nie powinno zdarzyć i apeluję do wszystkich o obniżenie emocji, bo dzieci chłoną nasze emocje - podkreślił.

Pawlak zaznaczył, że obecnie w sieci "brutalność się lepiej sprzedaje".

- Lepiej się sprzedaje to, co się dzieje w MMA. Dostaję ostatnio takie skargi, że dzieci, młodzież są wpuszczane na walki MMA, czyli brutalne bitwy z krwią za pieniądze, absolutnie nie mające nic wspólnego ze sportem i rywalizacją i później tego typu efekty mamy, jak ta ustawka w Ostrołęce - zaznaczył.

"W tej sprawie wiem, że policja działa i szkoła, ale będzie też tam Rzecznik Praw Dziecka ze specjalistami" - zapowiedział RPD.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×