2017-09-14T11:21:49+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Samorząd województwa mazowieckiego doceni kreatywne szkoły i nauczycieli

REKLAMA
zdjecie 2291
zdjecie 2291
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
0

Ciekawe lekcje, zaangażowani nauczyciele czy szkoła otwarta na potrzeby swoich podopiecznych –to marzenia niejednego ucznia. Takie placówki są na Mazowszu i warto je docenić.  Ma temu służyć nowy konkurs „Edukreator na Mazowszu”. Jest on skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli.

Upowszechnianie dziedzictwa narodowego i ochrony kultury, oryginalne lekcje wybiegające poza ogólne ramy nauczania, wspieranie rozwoju twórczego myślenia uczniów, integrowanie środowiska szkolnego i pozaszkolnego to tylko niektóre kryteria oceny placówek szkolnych, które zgłoszą się do konkursu.

– Chcemy, aby mazowieckie szkoły były miejscem, w którym uczniowie rozwijają swoje pasje, a nauka była przyjemnością. Organizujemy konkurs „Edukreator na Mazowszu” nie tylko z myślą o nagradzaniu, ale również promocji nowych, oryginalnych pomysłów wprowadzanych przez nauczycieli – zachęca marszałek Adam Struzik.

„Edukreator na Mazowszu” organizowany jest w czterech kategoriach: kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej oraz kreatywna szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. Kandydatem do tytułu może być osoba, która wyróżnia się wyobraźnią, pomysłowością oraz niebanalnym sposobem prowadzenia lekcji. Natomiast szkoły powinny stwarzać przestrzeń do kreatywnego rozwoju ucznia, a także być miejscem, w którym rozwijane są ich talenty i umiejętności. W trakcie weryfikacji zgłoszeń można zdobyć maksymalnie 50 punktów.

– Promujemy szkoły, które z własnej inicjatywy dużo robią by edukować młodzież m.in. w zakresie kultury. Chcemy nagrodzić te placówki, które robią coś więcej niż realizowanie podstawy programowej. Szkoły, które inspirują, rozwijają i poszerzają horyzonty – mówi Agnieszka Kuźmińska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM w Warszawie. – Na Mazowszu działają liczne grupy literackie, teatry, które pozwalają angażować społeczność szkolną na rzecz ochrony kultury.

Dla laureatów przewidziano nagrody finansowe. Zwycięzcy w kategorii kreatywnych nauczycieli otrzymają po 10 tys. zł, z kolei nagrodzone szkoły po 5 tys. zł.

– Będziemy starali się nagradzać i promować projekty, które w sposób nowatorski zachęcą młodych ludzi do udziału w kulturze nie tylko biernego, ale również jej współtworzenia. Chcemy znaleźć najciekawszy pomysł realizowany w tym zakresie na Mazowszu – podkreśla Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM w Warszawie.

Nabór wniosków potrwa do 6 listopada br. Dokumenty można składać osobiście lub wysłać pocztą na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

źródło: mazovia.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×