eOstroleka.pl
Polska,

Sawicki agituje na witaczu: „Nikt mnie o pozwolenie nie pytał, ale i tak bym pozwolił”

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
REKLAMA
zdjecie 1524
Wybory parlamentarne 2011: Jeden z Czytelników przesłał do naszej redakcji zdjęcie, na który widać witacz gminy Długosiodło, na którym zawieszono baner Marka Sawickiego, obecnego ministra rolnictwa i kandydata do Sejmu z listy PSL.

Czytelnik pyta w liście dołączonym do zdjęcia, czy wójtowi gminy Długosiodło nie przeszkadza, że „(...) jeden z kandydatów agituje na witaczu, który jest własnością gminy (…) To tak, jakby wykorzystywać mienie gminne do wyborów - czytamy w liście.

Zapytaliśmy Stanisława Jastrzębskiego, wójta gminy Długosiodło, czy nie przeszkadza mu, że kandydat PSL wisi na witaczu.

- Ja tego tam nie wieszałem. Jeżeli chcemy dać szansę wyborcom, to niech mogą wybierać. Demokracja ma swoje prawa. Nikt mnie o pozwolenie nie pytał, ale nawet gdyby spytał, to i tak bym pozwolił. Nie zdejmuję żadnych kandydatów - powiedział nam Jastrzębski.

Odpowiedź wójta specjalnie nas nie zdziwiła, bo Jastrzębski również startuje do parlamentu. Jest kandydatem do Senatu z ramienia... PSL.

Warto dodać, że podczas tych wyborów część wójtów z naszego regionu aktywnie włączyła się w kampanię wyborczą. Na przykład wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski oraz wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk otwarcie poparli kandydata Platformy Obywatelskiej do Sejmu - Mariusza Popielarza.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×