2011-08-26T22:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Brzeźno: Ostry protest młodych rolników na spotkaniu z Jarosławem Kalinowskim (ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
Wybory parlamentarne 2011: Na spotkanie z europosłem Jarosławem Kalinowskim w Brzeźnie przybyli nie tylko zwolennicy jego partii. Kilkanaście młodych osób protestowało przeciwko polityce PSL.

W piątek z mieszkańcami powiatu ostrołęckiego spotkał się Jarosław Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyła również większość lokalnych działaczy PSL. Przy okazji zaprezentowano także kandydatów startujących do parlamentu z list PSL - tych pochodzących z powiatu ostrołęckiego oraz kandydata PSL do Senatu w naszym okręgu wyborczym - Stanisława Jastrzębskiego, wójta gminy Długosiodło.

Nieoczekiwanie dla organizatorów na spotkaniu pojawiła się również grupa młodych mieszkańców naszego powiatu, która postanowiła zademonstrować swoje niezadowolenie z polityki prowadzonej przez ludowców.

„PSL broni niemieckich i francuskich chłopów przed polskimi rolnikami” - głosił nagłówek ulotki rozdawanej przez protestujących. W dalszej części, która była zapisem fragmentu sejmowego wystąpienia Stanisława Rakoczego, posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, czytamy: „Proszę państwa, nie chcę tutaj wchodzić w buty ministra Sawickiego, ale pamiętajmy o tym, że nie jest tak, że można coś wynegocjować dla siebie kosztem innych, bo to jest zaprzeczeniem idei solidarnej Europy. Dzisiaj trzeba mówić o nowej polityce rolnej, a nie o wyrównaniu dopłat, bowiem tego się po prostu nie da wprowadzić pod dyskusję, bo to by oznaczało, że trzeba zabrać Francuzom, Belgom, Niemcom, po to, żeby nam zwiększyć..."

- Jako rolnicy jesteśmy w Europie dyskryminowani, a PSL - przecież partia rolnicza - nie robi nic, aby nam pomóc. Nie odczuwamy, że mamy wsparcie ze strony tej partii w wyrównywaniu poziomu polskiego rolnictwa do poziomu rolnictwa innych krajów Unii - powiedział nam Michał, młody mieszkaniec gminy Olszewo-Borki, który protestował wraz z innymi w Brzeźnie.

Protestujący poinformowali nas również, jak działacze PSL zareagowali na ich demonstrację.

- Podeszli do nas i powiedzieli, że jeżeli "nie przestaniemy rozrabiać i nie opuścimy sali", zostanie wezwana policja. Jako dzieciom rolników zrobiło nam się zwyczajnie przykro - podsumowuje kolejny z protestujących.

Na szczęście skończyło się na słowach, policja nie interweniowała.

Spotkanie odbyło się w piątek, 26 sierpnia, o godzinie 16 w Brzeźnie (gm. Goworowo).
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń