eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Brzeźno: Ostry protest młodych rolników na spotkaniu z Jarosławem Kalinowskim (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 5268
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5268
Wybory parlamentarne 2011: Na spotkanie z europosłem Jarosławem Kalinowskim w Brzeźnie przybyli nie tylko zwolennicy jego partii. Kilkanaście młodych osób protestowało przeciwko polityce PSL.

W piątek z mieszkańcami powiatu ostrołęckiego spotkał się Jarosław Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyła również większość lokalnych działaczy PSL. Przy okazji zaprezentowano także kandydatów startujących do parlamentu z list PSL - tych pochodzących z powiatu ostrołęckiego oraz kandydata PSL do Senatu w naszym okręgu wyborczym - Stanisława Jastrzębskiego, wójta gminy Długosiodło.

Nieoczekiwanie dla organizatorów na spotkaniu pojawiła się również grupa młodych mieszkańców naszego powiatu, która postanowiła zademonstrować swoje niezadowolenie z polityki prowadzonej przez ludowców.

„PSL broni niemieckich i francuskich chłopów przed polskimi rolnikami” - głosił nagłówek ulotki rozdawanej przez protestujących. W dalszej części, która była zapisem fragmentu sejmowego wystąpienia Stanisława Rakoczego, posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, czytamy: „Proszę państwa, nie chcę tutaj wchodzić w buty ministra Sawickiego, ale pamiętajmy o tym, że nie jest tak, że można coś wynegocjować dla siebie kosztem innych, bo to jest zaprzeczeniem idei solidarnej Europy. Dzisiaj trzeba mówić o nowej polityce rolnej, a nie o wyrównaniu dopłat, bowiem tego się po prostu nie da wprowadzić pod dyskusję, bo to by oznaczało, że trzeba zabrać Francuzom, Belgom, Niemcom, po to, żeby nam zwiększyć..."

- Jako rolnicy jesteśmy w Europie dyskryminowani, a PSL - przecież partia rolnicza - nie robi nic, aby nam pomóc. Nie odczuwamy, że mamy wsparcie ze strony tej partii w wyrównywaniu poziomu polskiego rolnictwa do poziomu rolnictwa innych krajów Unii - powiedział nam Michał, młody mieszkaniec gminy Olszewo-Borki, który protestował wraz z innymi w Brzeźnie.

Protestujący poinformowali nas również, jak działacze PSL zareagowali na ich demonstrację.

- Podeszli do nas i powiedzieli, że jeżeli "nie przestaniemy rozrabiać i nie opuścimy sali", zostanie wezwana policja. Jako dzieciom rolników zrobiło nam się zwyczajnie przykro - podsumowuje kolejny z protestujących.

Na szczęście skończyło się na słowach, policja nie interweniowała.

Spotkanie odbyło się w piątek, 26 sierpnia, o godzinie 16 w Brzeźnie (gm. Goworowo).
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×