2011-08-26T22:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Brzeźno: Ostry protest młodych rolników na spotkaniu z Jarosławem Kalinowskim (ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Wybory parlamentarne 2011: Na spotkanie z europosłem Jarosławem Kalinowskim w Brzeźnie przybyli nie tylko zwolennicy jego partii. Kilkanaście młodych osób protestowało przeciwko polityce PSL.

W piątek z mieszkańcami powiatu ostrołęckiego spotkał się Jarosław Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyła również większość lokalnych działaczy PSL. Przy okazji zaprezentowano także kandydatów startujących do parlamentu z list PSL - tych pochodzących z powiatu ostrołęckiego oraz kandydata PSL do Senatu w naszym okręgu wyborczym - Stanisława Jastrzębskiego, wójta gminy Długosiodło.

Nieoczekiwanie dla organizatorów na spotkaniu pojawiła się również grupa młodych mieszkańców naszego powiatu, która postanowiła zademonstrować swoje niezadowolenie z polityki prowadzonej przez ludowców.

„PSL broni niemieckich i francuskich chłopów przed polskimi rolnikami” - głosił nagłówek ulotki rozdawanej przez protestujących. W dalszej części, która była zapisem fragmentu sejmowego wystąpienia Stanisława Rakoczego, posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, czytamy: „Proszę państwa, nie chcę tutaj wchodzić w buty ministra Sawickiego, ale pamiętajmy o tym, że nie jest tak, że można coś wynegocjować dla siebie kosztem innych, bo to jest zaprzeczeniem idei solidarnej Europy. Dzisiaj trzeba mówić o nowej polityce rolnej, a nie o wyrównaniu dopłat, bowiem tego się po prostu nie da wprowadzić pod dyskusję, bo to by oznaczało, że trzeba zabrać Francuzom, Belgom, Niemcom, po to, żeby nam zwiększyć..."

- Jako rolnicy jesteśmy w Europie dyskryminowani, a PSL - przecież partia rolnicza - nie robi nic, aby nam pomóc. Nie odczuwamy, że mamy wsparcie ze strony tej partii w wyrównywaniu poziomu polskiego rolnictwa do poziomu rolnictwa innych krajów Unii - powiedział nam Michał, młody mieszkaniec gminy Olszewo-Borki, który protestował wraz z innymi w Brzeźnie.

Protestujący poinformowali nas również, jak działacze PSL zareagowali na ich demonstrację.

- Podeszli do nas i powiedzieli, że jeżeli "nie przestaniemy rozrabiać i nie opuścimy sali", zostanie wezwana policja. Jako dzieciom rolników zrobiło nam się zwyczajnie przykro - podsumowuje kolejny z protestujących.

Na szczęście skończyło się na słowach, policja nie interweniowała.

Spotkanie odbyło się w piątek, 26 sierpnia, o godzinie 16 w Brzeźnie (gm. Goworowo).
REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×