eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Przyszli na koncert Piasecznego , a tu… wydarzenie odwołane! Kolejna odsłona afery ze Sceną Konesera!

REKLAMA
zdjecie 994
REKLAMA

Kilkadziesiąt osób przyszło w miniony poniedziałek na koncert Andrzeja Piasecznego, który miał odbyć się w Ostrołęce. Czekała ich przykra niespodzianka, bo wydarzenie dawno temu odwołano, lecz nieuczciwy organizator - Scena Konesera - nie zwrócił nikomu kosztów związanych z zakupem biletów i nie poinformował o odwołaniu imprezy. Na miejscu interweniowała policja!

W gronie oszukanych przez Scenę Konesera jest kilkadziesiąt osób z Ostrołęki i okolic! Nieuczciwy organizator imprez kulturalnych sprzedał bilety koncerty, które zostały odwołane. Jedno z takich wydarzeń miało odbyć się w Ostrołęce w miniony poniedziałek! Mowa tu o koncercie Andrzeja Piasecznego, który był zaplanowany na godzinę 19:00 i miał odbyć się w zarezerwowanej przez Scenę Konesera sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Kilka tygodni temu, gdy na jaw zaczęła wychodzić skala oszustw dokonywanych przez impresariat, koncert Piasecznego w Ostrołęce został odwołany.

Podobnie sytuacja wyglądała z innym artystą, Sławkiem Uniatowskim, który publicznie zabrał głos w tej sprawie informując o zakończeniu jakiejkolwiek współpracy ze Sceną Konesera. Uniatowski, by nie zawieść fanów, wkrótce zagra koncert w Ostrołęce, ale już organizowany przez inny podmiot.

Więcej na ten temat przeczytać można w naszym artykule opisującym szczegółowo skalę działań nieuczciwej firmy.

Scena Konesera. Oburzeni widzowie walczą o zwrot pieniędzy. Także w Ostrołęce!

Przed odwołanym koncertem interweniowała policja

Osoby, które w poniedziałek pojawiły się w OCK przed planowanym koncertem domagały się wyjaśnień i zwrotu pieniędzy za opłacone bilety.

Jak wspólnie obliczyliśmy tylko my, dziś tutaj obecni zostaliśmy oszukani na około 2,5 tysiąca złotych. Nie chcemy tego tak zostawić.

- powiedziała nam jedna z oszukanych osób.

Na miejsce wezwano policję, która poinformowała oszukanych o przysługującym im prawach, możliwości złożenia zawiadomienia dotyczącego oszustwa i drogi dochodzenia swoich praw.

Oszukani nie odeszli “z kwitkiem”

Osobom, które padły ofiarą nieuczciwego Sceny Konesera z pomocą przyszedł organizator odbywającego się w tym dniu spektaklu “Szalone nożyczki”. Oszukanych zaproszono do obejrzenia sztuki i w porozumieniu z dyrekcją OCK zorganizowano dodatkowe miejsca na sali.

Grupa "Scena Konesera - oszukani"

W mediach społecznościowych powstała grupa "Scena konesera - oszukani". Jest w niej już ponad tysiąc osób, które zakupiły bilety na wydarzenia organizowane przez tę grupę. Zamierzają walczyć o zwrot pieniędzy. - Po analizie wszystkich za i przeciw utwierdziliśmy się we wniosku, że postępowanie karne stanowi najbardziej trafne rozwiązanie, zarówno w zakresie efektywności, dążenia do eliminowania nieuczciwych praktyk, jak i możliwości odzyskania wpłaconych środków - napisano na grupie.

Sprawa ma trafić do sądu, a poszkodowanych widzów pro bono reprezentuje kancelaria z Warszawy.

Pół żartem, pół serio, pojawiła się też propozycja... zorganizowania zlotu oszukanych przez Scenę Konesera z występami artystów, których koncerty odwołano.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×