2017-09-19T14:29:10+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Senior z Ciechanowa dostał podziękowania od ministra Błaszczaka. Za co?

REKLAMA
fot. KPP w Ciechanowie
REKLAMA
1
0
0

67-letni mieszkaniec Ciechanowa otrzymał podziękowania od szefa MSWiA, ministra Mariusza Błaszczaka. Senior pomógł w schwytaniu fałszywego policjanta, który wyłudzał pieniądze od starszych osób.

- Jestem przekonany, że dzięki osobom takim jak Pan, oszuści nie będą mogli bezkarnie działać w naszym kraju – napisał szef MSWiA w liście do ciechanowianina, który nie pozwolił przechytrzyć się oszustowi. Adresat otrzymał list z gratulacjami we wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Historię rozpoczął telefon od człowieka podającego się za policjanta. 67-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał, że bankowe oszczędności jego i jego żony są zagrożone. Miał szybko wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia, wydawane przez telefon. Starszy pan początkowo uwierzył, że rozmawia z policjantem. Na szczęście szybko zorientował się w sytuacji i poinformował prawdziwych funkcjonariuszy.

Oszust – 36-letni mieszkaniec Warszawy – został zatrzymany już następnego dnia. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Za próbę oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.

- Dzięki Panu, przestępca znajduje się już w rękach funkcjonariuszy, za co serdecznie dziękuję. Bardzo się cieszę, że coraz częściej oszuści trafiają w ręce policjantów dzięki czujności osób, które miały być ich ofiarami – napisał szef MSWiA do 67-latka.

Postawa czujnego mieszkańca Ciechanowa uchroniła nie tylko jego, ale też inne osoby, które w przyszłości mogły paść ofiarą tego samego oszusta. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z Policją cały czas przypomina o zagrożeniu oszustwami. Narażone są szczególnie osoby starsze. Przestępcy wykorzystują ich dobre chęci, podając się za wnuczka, krewnego lub policjanta i prosząc o jak najszybsze wypłacenie pieniędzy.

Pamiętajmy, że prawdziwy policjant w żadnej sytuacji nie zadzwoni z żądaniem przekazania gotówki. Warto być również być podejrzliwym wobec nagłych próśb o pomoc ze strony rzekomych krewnych. Jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji, najlepiej poprosić o pomoc Policję – pod nr. 997 lub 112.

Aby ułatwić obywatelom kontakt z policjantami, MSWiA stworzyło między innymi aplikację mobilną Moja Komenda, która pozwala łatwo i szybko skontaktować się z dzielnicowym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5