eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Skradzione w Niemczech przyczepy znaleziono pod Ostrołęką [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Dwie przyczepy do transportu koni skradzione kilka miesięcy temu na terenie Niemiec zostały znalezione pod Ostrołęką. Do sprawy związanej z tym przestępstwem zatrzymano dwie osoby.

Skradzione na terenie Niemiec dwie warte kilkadziesiąt tysięcy przyczepy do transportu koni zostały odnalezione na terenie powiatu ostrołęckiego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Nad wyjaśnieniem sprawy mundurowi pracowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i niemieckiej policji.

Podjęte przez ostrołęckich policjantów czynności doprowadziły do jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu ostrołęckiego, na której znajdowała się jedna ze skradzionych przyczep. Przyczepa została zabezpieczona, natomiast policyjne działania były kontynuowane. 27 lutego bieżącego roku policjanci ustalili miejsce, w którym znajdowała się druga ze skradzionych przyczep. „Kryminalni” wspólnie z policjantami z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego i Dochodzeniowo - Śledczego weszli pod wytypowany adres również na terenie powiatu ostrołęckiego, gdzie odnaleźli skradziony przedmiot, został on także zabezpieczony. Jedna z przyczep nosiła ślady ingerencji w pola numerowe VIN. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze z Ostrołęki na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących, m.in. kradzieży oraz pomocnictwa w kradzieży. Niebawem odpowiedzą oni za swoje postępowanie przed sądem.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×