2021-12-31T10:08:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Śmiertelne pobicie. Kamil M. i Rafał Ż. zasiądą na ławie oskarżonych

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko Kamilowi M. i Rafałowi Ż., którzy zostali oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W związku z przedstawionymi oskarżonym zarzutami, akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Do zdarzenia doszło w Przasnyszu. Śledztwo prowadziła tamtejsza Prokuratura Rejonowa.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 15 lipca 2021 r. w godzinach porannych Kamil M. i Rafał Ż. spożywali alkohol. Podczas spotkania przypomnieli sobie, że jeden z ich znajomych, tj. Janusz B. okradł Rafała Ż. Obaj mężczyźni udali się do pustostanu, gdzie przebywał Janusz B., Rafał K., Robert G. i Dorota R. Po wejściu do pustostanu jeden z przybyłych uderzył śpiącą Dorotę R. w głowę. Zaraz potem Kamil M. uderzył Roberta G., po czym zaczął bić Janusza B. W tym czasie Rafał Ż. zaczął bić Rafała K.

- Sprawcy byli bardzo agresywni. Bili naprzemiennie obu pokrzywdzonych, uderzali ich pięściami, kopali po całym ciele, w tym po głowie. Nie zwracali zupełnie uwagi na miejsca na ciele, na które spadały ciosy. Świadkowie zdarzenia prosili, by napastnicy przestali bić swe ofiary. Prośby okazały się bezskuteczne. Po dotkliwym pobiciu pokrzywdzonych, agresorzy wyszli z pustostanu. Kamil M. polecił świadkowi zdarzenia, by ten polał mu wody na zakrwawione dłonie. Po zmyciu krwi obaj napastnicy opuścili pustostan. Pokrzywdzeni zostali na miejscu, nikt nie udzielił im pomocy. Około 15.00 po południu funkcjonariusze z patrolu policji ujawnili zwłoki Rafała K. oraz nieprzytomnego Janusza B. - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W skutek pobicia Rafał K. doznał licznych obrażeń wewnętrznych ciała, m. in. złamania żeber oraz urazów jamy brzusznej. Natomiast biegły patomorfolog stwierdził, że doznane obrażenia nie mają związku z jego śmiercią. Przyczyną śmierci Rafała K. była niewydolność oddechowa związana z zapadaniem się języka. Janusz B. zmarł w dniu 4 sierpnia 2021r. w szpitalu w Przasnyszu. Przyczyną jego śmierci były masywne krwiaki mózgu spowodowane pobiciem przez oskarżonych.

W trakcie śledztwa oskarżony Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Rafał Ż. przyznał się jedynie częściowo do stawianych mu zarzutów. Wobec obu oskarżonych stosowany jest izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane im czyny grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×