eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Śmiertelny rekord: Kierowca z powiatu ostrołęckiego miał 22 promile alkoholu! Zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9539
zdjecie 9539
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA
Powiat ostrołęcki: Naprawdę trudno w to uwierzyć. Kierowca - mieszkaniec gminy Olszewo-Borki - który zginął w wypadku samochodowym, miał ponad 22 promile alkoholu w organizmie! Czy taki wynik w ogóle jest możliwy?

Pod koniec maja w Dobrołęce (gm. Olszewo-Borki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ford fiest na numerach z powiatu ostrołęckiego zderzył się tam czołowo z tirem, którym kierował obywatel Turcji. Mieszkaniec gminy Olszewo-Borki prowadzący auto osobowe, jadący w stronę Ostrołęki, nie miał praktycznie żadnych szans - poniósł śmierć na miejscu. Jego ford został dosłownie zmiażdżony, a siła uderzenia była tak duża, że tir wywrócił się na bok, blokując drogę.

Jak udało nam się dowiedzieć, kierowca samochodu osobowego miał w organizmie... 22,3 promila alkoholu! Wynik jest tak nieprawdopodobny, że poprosiliśmy o potwierdzenie informacji ostrołęcką policję.

- Potwierdzam, że wynik kierującego, który zginął w tym wypadku przekroczył 20 promili, jednak trzeba wskazać, że przy tym zdarzeniu krew była pobierana z rany. Oznacza to, że mogło dojść do jej zanieczyszczenia i dlatego też wynik kierującego mógł być bardzo wysoki - powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dotychczasowy niechlubny rekord według potwierdzonych danych wrocławskiej policji pochodzi z 1995 roku. Kierujący pojazdem Tadeusz S. spowodował wypadek samochodowy mając w organizmie 14,8 promila alkoholu. Mężczyzna zmarł kilkanaście dni później w wyniku poniesionych w wypadku obrażeń.

Wynik uzyskany w badaniu mieszkańca podostrołęckiej miejscowości jest zdecydowanym rekordem. Przypomnijmy, że dawka śmiertelna dla przeciętnego człowieka wynosi około 4,5 promila. Tak więc stężenie alkoholu we krwi „rekordzisty” było aż pięciokrotnie wyższe.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×