2023-03-07T16:25:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Spalarnia w Ostrołęce. Projekt inwestycji zawieszony! Ogłosił to prezes Orlen EkoUtylizacja [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Zaskakującą decyzję ogłosił podczas obrad Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska prezes ORLEN EkoUtylizacja Krzysztof Iwanicki. Spółka zawiesiła plany budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w Ostrołęce.

Spółka ORLEN EkoUtylizacja planowała wybudować w Ostrołęce Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych (ITPON). Instalacja miała powstać na skraju miasta, w przemysłowej części Ostrołęki w rejonie ulicy Turskiego, przy składowisku odpadów komunalnych i budowanej elektrowni gazowej.

zdjecie 300

"Planowała" i "miała", bo podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, na które - na zaproszenie przewodniczącego Mariusza Mierzejewskiego - przyjechał szef spółki Krzysztof Iwanicki, okazało się, że spółka... zmieniła plany i zawiesiła projekt inwestycji.

Ogłosił to sam prezes spółki Orlenu.

- Spółka Orlen EkoUtylizacja podjęła decyzję o zawieszeniu na czas nieokreślony realizacji inwestycji w lokalizacji Ostrołęka - powiedział Iwanicki, co przyjęte zostało brawami. - Powodem podjęcia takiej decyzji była m.in. wewnętrzna analiza otoczenia biznesowego.

Wcześniej inwestycja, która miała powstać w Ostrołęce, spotkała się z protestami wielu mieszkańców, szczególnie z osiedla Wojciechowice, a także z sąsiedniej gminy Rzekuń, gdzie uchwałę podjęła nawet rada gminy. W Ostrołęce rada miasta miała podjąć uchwałę intencyjną podczas czwartkowej sesji - jako, że okoliczności się zmieniły, nie wiadomo, czy ten punkt znajdzie się w porządku obrad. Najbardziej konkretnym działaniem w tej sprawie okazało się jednak zaproszenie prezesa spółki na komisję, gdzie padł istotny konkret, mający największe znaczenie w całej sprawie.

Na obrady komisji zaproszeni byli też poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow. Przygotowane dla nich miejsca były jednak puste. "My tu żyjemy, spalarni nie chcemy" - taki transparent pojawił się w sali obrad, przynieśli go mieszkańcy. Protest, jak się okazało, dotyczył inwestycji, którą... zawieszono.

Źródło: https://edzisiaj.pl/spalarnia-w-ostrolece-projekt-inwestycji-zawieszony-oglosil-to-prezes-orlen-ekoutylizacja-wideo-zdjecia-a483
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×