eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Spotkanie autorskie z Robertem Radzikiem

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach zaprasza spotkanie autorskie z Robertem Radzikiem, autorem książki "Walczyć jak nasi przodkowie".

Robert Radzik to absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Problematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. Od prawie dekady swoje indywidualne badania historyczne koncentruje na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym. Współpracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz kwartalnika „Wyklęci”. Autor książek: „Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW”; „Wnutriennicy czyli cena zdrady”, „Niezłomny major. Rzecz o Marianie Kozłowskim”; „Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu „Ciemnym”. W 2021 roku ukazał się monumentalny album jego autorstwa o Okręgu Białostockim NZW pt. „Naszym hasłem Bóg i Ojczyzna”. Najnowszą pozycją książkową jego autorstwa jest obszerny album fotografii i dokumentów Okręgu Północne Mazowsze NZW pt. „Walczyć jak nasi przodkowie”.
Żonaty, ojciec dwójki studentów. Pasjonat historii Polski ale również Francji oraz wybranych okresów starożytności i średniowiecza. Zapalony bibliofil, jest także miłośnikiem futbolu, kotów oraz podróży. Lubi prace w ogrodzie oraz storczyki.

Spotkanie odbędzie się 19 maja o godzinie 17:00 w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×