2013-02-01T16:56:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Start projektu programowego PSL-PJN – Centrum dla Polaków - z kontrowersjami

REKLAMA

Ruszył projekt Centrum dla Polaków. To nowa inicjatywa na polskiej scenie politycznej. Centrum tworzą PSL i PJN.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury wraz z Elżbietą Jakubiak przedstawili na wspólnej konferencja prasowej projekt programowy Centrum dla Polaków. PSL i PJN chce budować polityczne i społeczne centrum, odwołujące się do wartości chrześcijańskich, ludowych i demokratycznych.

Chcemy być twórczym impulsem dla aktywności obywatelskiej i publicznej Polaków. Na scenie politycznej potrzebne jest silne racjonalne środowisko, które stroni od konfliktów i waśni o błahostki. To unikalna sytuacja, kiedy partia opozycyjna rozmawia z partią rządzącą nie w atmosferze codziennych sporów, ale myśląc o najważniejszych sprawach dla Polaków. - czytamy na stronie internetowej klubu PSL.

W ramach centrum ma działać 5 zespołów programowych:
1. Impuls dla Europy. Mniej regulacji, więcej konkurencyjności.
Panel: Paweł Kowal, Marek Migalski + Andrzej Grzyb, Jarosław Kalinowski + eksperci.

2. Polska jest nowoczesna. Rolnictwo, małe i średnie przedsiębiorstwa, innowacje. Panel: Wojciech Mojzesowicz, Paweł Poncyljusz + Marek Sawicki, Ilona Antoniszyn + eksperci.

3. Pamięć i tożsamość. Kultura i edukacja w nowoczesnym państwie. Panel: Andrzej Walkowiak, Robert Kuraszkiewicz + Piotr Żuchowski, Zbigniew Włodkowski + eksperci.

4. Rodzina w centrum. Przyjazny PIT. Panel: Elżbieta Jakubiak, Lucjan Karasiewicz + Andżelika Możdżanowska, Władysław Kosiniak-Kamysz + eksperci.

5. Polska obywatelska. Sprawne i skuteczne państwo. Panel: Paweł Kowal, Agnieszka Wojciechowska + Jan Bury, Piotr Zgorzelski + eksperci.

Przy okazji startu Centrum dla Polaków kontrowersje wzbudziło logo projektu, które jest łudząco podobne do loga The Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender Community Center.

Źródło: klub.psl.pl/eOstroleka.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń