eOstroleka.pl
Polska,

Start projektu programowego PSL-PJN – Centrum dla Polaków - z kontrowersjami

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Ruszył projekt Centrum dla Polaków. To nowa inicjatywa na polskiej scenie politycznej. Centrum tworzą PSL i PJN.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury wraz z Elżbietą Jakubiak przedstawili na wspólnej konferencja prasowej projekt programowy Centrum dla Polaków. PSL i PJN chce budować polityczne i społeczne centrum, odwołujące się do wartości chrześcijańskich, ludowych i demokratycznych.

Chcemy być twórczym impulsem dla aktywności obywatelskiej i publicznej Polaków. Na scenie politycznej potrzebne jest silne racjonalne środowisko, które stroni od konfliktów i waśni o błahostki. To unikalna sytuacja, kiedy partia opozycyjna rozmawia z partią rządzącą nie w atmosferze codziennych sporów, ale myśląc o najważniejszych sprawach dla Polaków. - czytamy na stronie internetowej klubu PSL.

W ramach centrum ma działać 5 zespołów programowych:
1. Impuls dla Europy. Mniej regulacji, więcej konkurencyjności.
Panel: Paweł Kowal, Marek Migalski + Andrzej Grzyb, Jarosław Kalinowski + eksperci.

2. Polska jest nowoczesna. Rolnictwo, małe i średnie przedsiębiorstwa, innowacje. Panel: Wojciech Mojzesowicz, Paweł Poncyljusz + Marek Sawicki, Ilona Antoniszyn + eksperci.

3. Pamięć i tożsamość. Kultura i edukacja w nowoczesnym państwie. Panel: Andrzej Walkowiak, Robert Kuraszkiewicz + Piotr Żuchowski, Zbigniew Włodkowski + eksperci.

4. Rodzina w centrum. Przyjazny PIT. Panel: Elżbieta Jakubiak, Lucjan Karasiewicz + Andżelika Możdżanowska, Władysław Kosiniak-Kamysz + eksperci.

5. Polska obywatelska. Sprawne i skuteczne państwo. Panel: Paweł Kowal, Agnieszka Wojciechowska + Jan Bury, Piotr Zgorzelski + eksperci.

Przy okazji startu Centrum dla Polaków kontrowersje wzbudziło logo projektu, które jest łudząco podobne do loga The Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender Community Center.

Źródło: klub.psl.pl/eOstroleka.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×