eOstroleka.pl
Polska,

Poseł Solidarnej Polski przeszedł do PSL

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego zwiększa swoje siły. Do PSL w dniu dzisiejszym przechodzi poseł Solidarnej Polski Andrzej Dąbrowski.

Kilka dni temu prezes PSL Janusz Piechociński zapowiedział otwarcie na centrum sceny politycznej. Złożył między innymi propozycję współpracy politykom PJN oraz Solidarnej Polski.  
- Janusz Piechociński apelując do partii i polityków apelował o budowę solidnej, w centrum, partii politycznej. Zwrócił się do wielu partii i polityków, i jest odzew na ten projekt. Pierwszym politykiem w parlamencie polskim jest pan poseł Andrzej Dąbrowski. Po kilku dniach dyskusji i rozmowy poseł zaoferował nam przejście do klubu PSL - powiedział przewodniczący KP PSL Jan Bury.
W krótkim wystąpieniu na konferencji prasowej w Sejmie RP poseł Andrzej Dąbrowski podziękował za współpracę kolegom z Solidarnej Polski. Wyraził nadzieję, że również w przyszłości będą mogli działać razem.
Poseł Dąbrowski jest przekonany, że Polskie stronnictwo Ludowe jest i będzie jeszcze bardziej  znaczącą siłą na scenie politycznej. Wierzy także, że podjęta współpraca będzie owocna i będzie służyć Polsce.
- Ja odpowiedziałem na apel prezesa Piechocińskiego, który zapowiadał tworzenie szerokiej formacji chadeckiej. Wierzę, że taką formacją jest i jeszcze bardziej będzie PSL - zaznaczył poseł.
Senator PSL Andżelika Możdżanowska z wielkim uznaniem podeszła do decyzji posła Dąbrowskiego.
Dodała, że PSL liczy na szeroką współpracę i dalsze rozszerzanie się KP PSL.
- Jest to realne wzmocnienie zarówno dla Klubu Parlamentarnego  PSL, a także wzmocnienie koalicji - dodała senator.

Nowy poseł PSL Andrzej Dąbrowski  z wykształcenia jest politologiem. Ukończył Uniwersytet Wrocławski. Jest członkiem sejmowych komisji kultury i środków przekazu oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. W przeszłości był przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kłodzkim. Pracował też m.in. jako dyrektor Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz dyrektor wydziału w Departamencie Polityki Społecznej Uniwersytetu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[źródło: psl.org.pl]

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×