2012-11-13T18:14:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

By żyło się lepiej: Gigantyczne premie dla ludzi PO i PSL w Ostrołęce

REKLAMA
fot. shutterstock fot. shutterstock
REKLAMA

Łącznie prawie 100 tys. zł otrzymało trzech ludzi Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach jednostek podległych samorządowi województwa mazowieckiego. Premie roczne otrzymali: Mirosław Dąbkowski - dyrektor Meditrans Ostrołęka, Wojciech Miazga - dyrektor ostrołęckiego szpitala oraz Dariusz Mierzejewski - dyrektor WORD w Ostrołęce.

Największą premię otrzymał dyrektor szpitala w Ostrołęce, Wojciech Miazga, startujący z list PSL w wyborach do sejmu i sejmiku. Na jego konto wpłynęło 34 200 zł. Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu, w związku ze zmniejszeniem nakładów finansowych na mazowiecką służbę zdrowia, również w ostrołęckim szpitalu zapowiadano wprowadzenie rygorystycznego planu oszczędnościowego. Dyrekcja szpitala w Ostrołęce zapowiadała, że konieczne będzie m.in. zrezygnowanie z ponadprogramowych zabiegów, ograniczenie zatrudnienia, rezygnacja z zatrudnienia na umowy czasowe i o dzieło.

- Będziemy oszczędzać na czym się da - mówił wtedy Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej w ostrołęckim szpitalu.

Nieco niższą, choć równie niebagatelną premię w wysokości 32 400 zł otrzymał dyrektor Meditrans Ostrołęka, Mirosław Dąbkowski, szef powiatowych struktur PO, były komendant ostrołęckiej policji oraz obecny radny miejski. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, jest radnym najbogatszym, który zarabia około 600 zł dziennie. Kierowana przez Dąbkowskiego jednostka również nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Jak udało nam się dowiedzieć w Meditransie zapowiadane są cięcia wynagrodzeń.

- Taka możliwość brana jest pod uwagę, przy czym wyjaśniam, że nie dotyczy ona pensji wszystkich pracowników, a jedynie dodatków przewidzianych dla niektórych ratowników medycznych. Proponowane zmiany podyktowane są pogorszeniem kondycji finansowej SPZOZ Meditrans Ostrołęka, wynikającym ze znacznie zmniejszonego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - uzasadniał zmniejszeni wynagrodzeń rzecznik ostrołęckiego Meditransu.

Najmniejszą, choć nadal kolosalną premię, otrzymał powiązany z PSL dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Dariusz Mierzejewski. W jego przypadku premia roczna wyniosła 20 tys. zł.

Przypomnijmy, że o ostrołęckim WORD było głośno w ostatnim czasie za sprawą afery korupcyjnej. W 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 10 osób w sprawie korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Ostatecznie w aferze łapówkarskiej w WORD oskarżonych zostało ponad 50 osób. Część z nich już została skazana.

Dane dotyczące wysokości premii rocznych dla dyrektorów pochodzą z Uchwał zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, podejmowanych w sierpniu i wrześniu 2012 roku.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×