eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Firma żony i syna posła Kani posprząta w ostrołęckiej delegaturze WIOŚ

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania (fot. eOstroleka.pl)Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie pojawiła się informacja o przetargu nieograniczonym z dopuszczeniem ofert częściowych na usługę utrzymania porządku i czystości na terenie WIOŚ w Warszawie oraz delegatur.

Z informacji wynika, że przetarg na sprzątanie w ostrołęckiej delegaturze wygrała firma Interlux s.c. Kania Małgorzata, Kania Łukasz, czyli spółka należąca do żony i syna ostrołęckiego posła PO.

Cena za sprzątanie, zaoferowana przez spółkę Interlux, wynosi 35640,00 zł.

Przypominamy. Niedawno pisaliśmy o petycji pracowników ostrołęckiego sanepidu, którzy skarżyli się na niskie zarobki. Jedną z osób, która podpisała się pod petycją, a której dochody, zgodnie z podpisaną treścią, „po dokonaniu obowiązkowych płatności związanych z egzystencją, nie wystarczają nawet na wegetację” była Małgorzata Kania, żona posła Platformy Obywatelskiej - Andrzeja Kani (petycja trafiła również do niego). Na stronie internetowej ostrołęckiego sanepidu można przeczytać, że Małgorzata Kania odpowiada w nim za Sekcję Higieny Dzieci i Młodzieży.

Po opublikowaniu przez nas tekstu pt. „Żona posła Kani klepie biedę. I prosi o pomoc... męża” z redakcją skontaktował się poseł i poprosił o sprostowanie informacji, jakoby jego żona klepała biedę. Oczywiście sprostowaliśmy i można o tym przeczytać tutaj: Poseł Andrzej Kania: „Moja żona nie klepie biedy”.

Nie mogliśmy się wtedy z posłem nie zgodzić. W 2009 r. firma należąca do żony i syna Andrzeja Kani zdobyła dwa lukratywne kontrakty na sprzątanie kolejowych wagonów. Wygrała przetargi ogłoszone przez spółki: Koleje Mazowieckie i PKP Przewozy Regionalne. W drugim przypadku kontrakt opiewał na ponad 5 milionów złotych...

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×