eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Strajk nauczycieli w ostrołęckich szkołach [AKTUALIZACJA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Pustki na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych – tak dziś o poranku wygląda większość ostrołęckich szkół. Sprawdzamy, w których szkołach i przedszkolach nauczyciele przystąpili do strajku.

W poniedziałek, 8 kwietnia rozpoczął się w całej Polsce strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek wynagrodzeń. Wczorajsze rozmowy związków zawodowych ze stroną rządową zakończyły się fiaskiem. W Ostrołęce do akcji protestacyjnej przystąpiło większość ostrołęckich szkół i przedszkoli.
 
Po godzinie 8:00 do Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Stacja dotarło 10 uczniów. W pracy stawili się wszyscy nauczyciele, większość jednak odmówiła przystąpienia do wykonywania swoich obowiązków. Po wpisaniu się na listę strajkową przystąpili do akcji protestacyjnej. Podobnie sytuacja wygląda w innych placówkach.
 
Uczniom, którzy przyszli do szkół dyrekcja zapewniła opiekę. Nie są to zajęcia edukacyjno wychowawcze a jedynie opiekuńcze.
 
Prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik powołał specjalny zespół, który ma na bieżąco monitorować sytuację związaną ze strajkiem nauczycieli.
 
AKTUALIZACJA:
 
Sprawdziliśmy w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, które ze szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta przystąpiły do strajku. Akcja protestacyjna prowadzona jest we wszystkich szkołach podstawowych i średnich oraz w 6 przedszkolach miejskich: PM nr 5, PM nr 7, PM nr 8, PM nr 9, PM nr 10 i PM nr 16. Do strajku przystąpił również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Średnio około 95 – 98% nauczycieli wpisało się na listę strajkową.
 
Jak poinformowała nas dyrektor wydziału oświaty, Anna Gocłowska, otwarte są wszystkie szkoły i przedszkola oraz świetlice. Odsetek uczniów, którzy przyszli na zajęcia jest jednak niewielki.
 
- Po godzinie 9:00 w dwóch przedszkolach nie było ani jednego dziecka. Do szkół dotarło od 6 do kilkunastu uczniów. Opiekę każdemu z uczniów i przedszkolaków zapewnia kadra kierownicza. Zapewniliśmy również wyżywienie, pełen obiad lub suchy prowiant. Dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 wyżywienie przygotują pracownicy stołówki z Przedszkola Miejskiego nr 13 – mówi Anna Gocłowska.
 
Aktualną sytuację związaną ze strajkiem będziemy monitorować na bieżąco a o każdych ustaleniach przeczytacie na łamach naszego serwisu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×