2016-05-24T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Studenci olsztyńskiego uniwersytetu z wizytą na stacji segregacji śmieci w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Studenci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odwiedzili Samorządową Stacje Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce. To kolejna z edukacyjnych wycieczek, dzięki której młodzież utrwala proekologiczną wiedzę.

Po przedszkolakach, uczniach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyszła także kolej na studentów – przyszli inżynierowie z olsztyńskiego uniwersytetu odwiedzili stację segregacji śmieci wybudowaną niedawno przez samorząd Ostrołęki. Z zakładem zapoznał młodzież Paweł Bałon, kierownik SSOK-u. Oprowadzając gości zapoznał ich z funkcjonowaniem instalacji, opowiedział o całym ostrołęckim systemie gospodarki odpadami oraz rozwiązaniom stosowanym w naszym mieście.

Studenci ostatniego roku z wydziału ochrony środowiska o kierunku gospodarka odpadami, którzy w poniedziałek, 23 maja odwiedzili Ostrołękę, mieli okazję po raz pierwszy w życiu zapoznać się z tego typu instalacją. „Nasza” stacja wywarła na nich niemałe wrażenie, z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowiadanie oprowadzającego ich po obiekcie.

- Samorząd Miasta Ostrołęki budując Stację Segregacji Odpadów Komunalnych, planował również stworzenie ścieżki edukacyjnej, z której mogliby korzystać uczniowie lokalnych szkół i przedszkoli. Okazuje się jednak, że instalacją zainteresowali się również studenci wyższej uczelni. To o czym uczyli się podczas kilku lat studiów, teraz mogli zobaczyć na żywo i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Chcemy, by stacja segregacji mogła spełniać także funkcje edukacyjne. Jesteśmy otwarci dla każdej placówki oświatowej i z ogromną chęcią zaprezentujemy nasz obiekt wszystkim zainteresowanym – powiedział nam Artur Ciecierski, prezes OTBS, spółki miejskiej administrującej SSOK-iem.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2