2018-12-29T10:44:21+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Styczeń w OCK: Orszak Trzech Króli i Kabaret Old Spice Girls

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
7

Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowym kalendarzem imprez odbywających się w obiektach administrowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Wśród kliku propozycji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 
ORKIESTRA GRA
wernisaż wystawy fotografii Pawła Krupki
4 stycznia, godz. 18, hol OCK
Autor jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.  Zawodowo związany od lat  z firmą telekomunikacyjną, w której jako elektronik zajmuje się konserwacją urządzeń nadawczych. Były basista w jednym z ostrołęckich zespołów. Z zamiłowania fotograf. W kręgu jego zainteresowań fotograficznych są głównie koncerty, chociaż nie unika innych tematów. Od wielu lat fotografuje festiwal „Przystanek Woodstock" oraz Finały WOŚP.
Zdjęcia zaprezentowane na wystawie będzie można wylicytować 13 stycznia br. na 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce.
 
ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019
jasełka uliczne
6 stycznia, początek godz. 12.30 przy kościele Zbawiciela Świata
Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć
w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to ODNOWI OBLICZE ZIEMI. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w Orszaku.
Orszak ruszy spod Kościoła pw. Zbawiciela Świata, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Przy trasie przemarszu zobaczymy scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie, a po nim w hali odbędzie się msza święta. Honorowy patronat nad Orszakiem objął JE Ksiądz Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski.
Po raz kolejny z okazji święta Trzech Króli mamy zaszczyt zaprosić wszystkich fotografujących do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2019". Prace wraz z dołączoną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 13 stycznia 2019 r. na adres e-mail: gokonkursyfot@wp.pl.
Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia na stronie OCK.
 
PIERWSZA KOLĘDA 2019
kantata Johna Petersona w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod dyr. Bożeny Harasimowicz-Pęzy
6 stycznia, godz. 16.45, kościół p.w. Św. Franciszka z Asyżu
„Pierwsza kolęda" to jedna z 35 religijnych kantat Johna W.Petersona. Skomponowana niemal pięćdziesiąt lat temu przez adepta chicagowskiego Konserwatorium Muzycznego, nawiązuje do tradycji bożonarodzeniowego misterium. Z jednej strony opowiada o narodzinach Chrystusa, z drugiej skłania do duchowej refleksji nad tajemnicą zesłania Syna Bożego na Ziemię. Ujęta w formie suity jest hołdem złożonym starej tradycji kolędowania.
 
DZIADEK DO ORZECHÓW
spektakl baletowy
13 stycznia, godz. 12, sala OCK, bilety: 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej)
Balet ten to niewątpliwie najsłynniejsze przedstawienie zimowe znane zarówno dorosłym jak i dzieciom na całym świecie. To historia małej Klary oraz tytułowego Dziadka do Orzechów. Bohaterowie za sprawą Drosselmayera przenoszą się do Krainy Zabawek i Króla Myszy. Oprócz wdzięcznych popisów baletowych i „niewdzięcznych" podskoków myszy, widzowie z pomocą Czarodzieja przeżywają niepowtarzalną, magiczną przygodę. Wielkie tańczące pierniki, walki na sery, taniec Wróżki Cukrowej i małych cukiereczków, to zaledwie namiastka tego co możemy zobaczyć. Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.
Wystąpi grupa taneczna i soliści Młodego Baletu Polskiego pod kierownictwem Anny Davies – choreografa, reżysera, tancerki, pedagoga baletu i założycielki Szkoły Baletowej i Zespołu „Młody Balet Polski"
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Anna Davies
Spektakl trwa 60 minut bez przerwy
 
DŹWIĘKI, SZEPTY, ZGRZYTY
spotkania z muzyką
16 stycznia, godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł
Młodych melomanów zabierzemy w barwną podróż po naszym kraju, podczas której odwiedzimy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawią się charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty.
Grać będą: fortepian, skrzypce i wiolonczela
 
Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2019 w fotografii
wernisaż pokonkursowej wystawy
18 stycznia, godz. 18, hol OCK
Podczas wernisażu przedstawiony zostanie werdykt jury tegorocznej edycji konkursu. Na wystawie zostaną zaprezentowane nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotogramy oraz te, które komisja konkursowa zakwalifikuje do wystawy.
 
POROZMAWIAJMY PRZY HERBACIE
23 stycznia, godz. 17, Kultownia, Aleja WP 40
To nasza nowa propozycja na rodzinne spędzenie czasu. Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzą nam o swojej pracy czy pasji, a także podzielą się nią w sposób praktyczny. Informacje o temacie kolejnych spotkań znajdziecie państwo na naszym FB: Cooltownia.
 
KABARET OLD SPICE GIRLS
Nastroje we Dwoje
26 stycznia, godz. 17, sala OCK, bilet 30 zł
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnia spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS" czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska. Program obfituje w zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje oraz w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełniają teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek") i Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).
Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, zwłaszcza że nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką – czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.
 
OSTROŁĘCKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ 2019
wernisaż wystawy
31 I, godz. 19, Galeria Ostrołęka
Ostrołęcki Przegląd Twórczości Plastycznej to próba zaprezentowania mieszkańcom naszego miasta aktualnego stanu ostrołęckiej plastyki. Przegląd ma formułę otwartą, o prezentacji swojego dorobku artystycznego decydują sami twórcy, choć organizatorzy zostawiają sobie prawo zadecydowania o dopuszczeniu prac do wystawy. Do uczestnictwa w przeglądzie „Galeria Ostrołęka" zaprasza dorosłych mieszkańców Ostrołęki, którzy mają chęć i potrzebę dzielenia się z innymi swoją twórczością, mają jednocześnie odwagę zaprezentować swoje prace na wystawie. Przegląd to okazja do konfrontacji własnej twórczości amatorskiej z pracami innych, także z twórczością profesjonalnych artystów.
Prace przyjmowane będą w dniach 7-11 stycznia 2019 roku w Galerii Ostrołęka
Regulamin i karta zgłoszenia - na stronie www.ock-ostroleka.pl
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Kinomaniak, 11:12 29-12-2018,   88%
I kler spod lady jeszcze jest
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:01 29-12-2018,   56%
oj tak niech dadzą kler, niech się nażrą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:24 29-12-2018,   40%
Dlaczego katoliku jesteś taki nieuprzejmy, delikatnie mówiąc? Czyżbyś nie lubił kleru?
odpowiedz   •   oceń :  
~KATOLIK - były, 14:52 29-12-2018,   38%
Te kościółkowe Orszaki wprowadzone przez katechetę i jego spółkę prowadzić wyłącznie na terenach kościelnych, np. na dworcu autobusowym. Jak bp. Stepnowski tak zdziera za jego dzierżawę, niech zapłaci za bezprawne "zajęcie pasa drogowego przez swoich wyznawców", za zakłócenie , a właściwie zablokowanie ruchu drogowego w całym mieście.
Czy mamy już wyznaniowy grajdół ???, czy obowiązuje rozdział kościoła od PAŃSTWA ????, czy dalej rządzi kler ???.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiwska Panna, 15:31 29-12-2018,   65%
@~KATOLIK - były Dzień dobry!

Jak ci nie pasuje, ateistyczny burku, Orszak Trzech Króli, to 6 stycznia wleź do swojej budy i nie wyścibiaj z niej pyszczka... (Jak ci się będzie nudziło w budzie, to wzorem innych burków, możesz pogryzać kość)...

Pozdrawiam...

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:19 29-12-2018,   50%
@~KATOLIK - były Po pierwsze - Orszak to inicjatywa społeczna.
Po drugie - 6 stycznia to dzień wolny i ruchu nie ma
Po trzecie - mimo że nie jesteś katolikiem , masz dzień wolny
odpowiedz   •   oceń :  
~ZARABIANIE BTC, 19:22 29-12-2018,   0%
Cześć, Chciałbym Tobie Polecić Strone w Której Wydobywa Się Bitcoiny
www.cpuwin.com/bitcoin-mining/ref/357167
Zakładamy Portfel auth.bitbay.net Lub www.blockchain.com  Żebyśmy Mogli Wypłacać Zarobione Środki Wszystko Jest Za Darmo.
Rejestrujemy się https://www.cpuwin.com/bitcoin-mining/ref/357167 Logujemy Się Potem w Lewym Górnym Rogu Naciskamy Start Mining i Czekamy Aż Serwer Się Załaduję i Już Zarabiamy Automatycznie Bitcoin Jak Wyskakują Reklamy To w Środku Reklamy Będzie Czerwony Krzyżyk Najeżdżamy Na Niego On Nam Ucieknie To Dalej Najeżdżamy Aż Przestanie Najeżdżać i Wtedy Klikamy Na Krzyżyk i Reklamy Nie Ma Potem Co 5 min Naciskamy Na Dysketke Żeby Zapisywać Zebrane Pieniądze Powodzenia
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311