2022-07-29T13:03:16+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Święto Policji 2022. W Ostrołęce wiele awansów i nowy zastępca komendanta [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W Ostrołęce odbyły się miejskie uroczystości z okazji Święta Policji. Funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie, ogłoszono również nazwisko nowego zastępcy komendanta ostrołęckiej komendy.

Uroczystości Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Następnie na placu przy komendzie odbyło się m.in. wręczenie awansów i odznaczeń na wyższe stopnie.

zdjecie 300

Insp. Dariusz Król, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu podczas swojego przemówienia podkreślił, że święto policji to uhonorowanie ciężkiej i pełnej poświęceń służby społeczeństwu. - Dziś bardziej niż kiedykolwiek udowadniamy, że służba w policji wymaga od nas operatywności, ciągłej gotowości do podejmowania nowych wyzwań, którym musimy sprostać. Przyszło nam służyć w trudnym czasie. Nikt nas nie pytał, czy jesteśmy gotowi stawić czoła pandemii COVID-19, czy jesteśmy w stanie stanąć ramię w ramię z innymi służbami w ochronie naszej granicy z Białorusią, czy zadbać o bezpieczeństwo uchodźców po bestialskiej napaści na Ukrainę - przypominał.

Udowodniliście swój profesjonalizm i zaangażowanie, nierzadko kosztem życia prywatnego. Jesteście blisko ludzi i niesiecie pomoc tym, którzy ją potrzebują. Wykonujecie fenomenalną pracę, dzięki której mieszkańcy powiatu ostrołęckiego mogą czuć się bezpiecznie.

Senator RP Robert Mamątow pogratulował odznaczonym i życzył spokojnej pracy oraz dużo wytrwałości dla rodzin. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podkreślił wielki wkład policjantów w funkcjonowanie państwa. - Dziękuję. To słowo powinno być wypowiadane cały czas, żeby przypominać, jak ciężką służbę wykonujecie - zaznaczył.

Starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł podkreślił, jak ciężka jest praca policjantów i jak szczególny był ostatni rok. - Chciałem podziękować za ład i porządek, jaki obserwujemy na terenie powiatu ostrołęckiego.

Nowy zastępca komendanta

Podczas Święta Policji odczytano także rozkaz mianujący nadkom. Krzysztofa Samula na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×