eOstroleka.pl
Region,

Święto policji w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiejfot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
REKLAMA

W miniony piątek, 22 lipca w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczystości związane ze świętem policji.

Uroczyste obchody święta policji w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztofa Szymańskiego w asyście I zastępcy podinsp. Pawła Antośkiewicza oraz delegacji - przedstawicieli lokalnego samorządu i służb mundurowych pod obeliskiem upamiętniającym policjantów pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie znajdującym się przy ostrowskiej komendzie.

Następnie zaproszeni goście wraz zastępcą mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji mł. insp Piotrem Janikiem, kadrą kierowniczą, policjantami, policjantkami i pracownikami cywilnymi ostrowskiej komendy uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, ks. Kapelana Marka Grudę i proboszczami z ostrowskich parafii. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości zebrali się w OMEDZE przy ul Trębickiego 10 gdzie odbył się apel. Po meldunku złożonym przez dowódcę uroczystości kom. Pawła Grabowskiego mł. insp Piotrowi Janikowi oraz przywitaniu zaproszonych gości w osobach starosty powiatu ostrowskiego Zbigniewa Chrupka, zastępcy burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Daniela Choinki, kierownika delegatury MUW w Ostrołęce Marcina Grabowskiego, radnych sejmiku województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka i Krzysztofa Winiarskiego, wójtów gmin z powiatu ostrowskiego, przedstawicieli służb z KMP w Ostrołęce, mł. insp Mirosława Olszewskiego, KPP w Zambrowie mł. insp Krzysztofa Sewioło, KPPSP st.bryg. Janusza Iwanowskiego, płk. Leszka Iwańca Dowódcy 22 WOK, mjr. Agnieszki Chaberek Z-cy Dyrektora ZK w Przytułach Starych, ppor. Michała Hałysa z 52 Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie oraz ostrowskich instytucji na co dzień współpracujących z komendą głos zabrał podinsp. Krzysztof Szymański dziękując za codzienną trudną służbę. Po odczytaniu rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie mł. insp Piotr Janik wręczył rozkaz o awansie komendantowi podinsp. Krzysztofowi Szymańskiemu na stopień mł. insp. Następnie awanse odebrali ostrowscy policjanci z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego w asyście komendanta powiatowego policji awansowali łącznie w tym roku 44 osoby.

Podczas uroczystości pracownicy służby cywilnej z ostrowskiej komendy odebrali rozkazy o nagrodach z rąk mł. insp Piotra Janika i mł. insp Krzysztofa Szymańskiego. Następnie wręczono Medale XXX-lecia podkom. Marcinowi Kędzierskiemu z-cy Komendanta małkińskiego komisariatu, asp. szt. Arturowi Lasoniowi z-cy dyżurnego w ostrowskiej komendzie oraz dwóm emerytowanym policjantom Arkadiuszowi Gruszczyńskiemu i Cezaremu Sokołowskiemu. Odznaczenia wręczył komendant Szymański z przewodniczącym NSZZP w Ostrowi Mazowieckiej asp.szt. Markiem Brzuskim.

Corocznie podczas święta policji wręczane są nagrody Policjantki i Policjanta Roku. W tym roku tytuł Policjantki 2022 zdobyła sierż. szt. Emilia Podbielska natomiast tytuł Policjanta 2022 sierż.szt. Marcin Głowacki.

Ostatnim elementem uroczystego apelu było wręczenie odznaczeń PRO Masovia przyznawanych przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Odznaczenia z rąk kierownika delegatury MUW w Ostrołęce Marcina Grabowskiego oraz radnych sejmiku województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka i Krzysztofa Winiarskiego odebrali st.asp. Adam Jastrzębski z ruchu drogowego, st.asp. Marek Morawski z Zespołu Nieletnich i Patologii Społecznej oraz mł.asp Edyta Powierza z wydziału kryminalnego. Mł. insp. Piotr Janik pogratulował awansowanym, odznaczonym oraz przypomniał jak trudna i niebezpieczna jest służba w policji wspominając śmierć policjantów do której doszło w ostatnich dniach. Uroczysty apel zakończył meldunek złożony przez dowódcę uroczystości. Tradycją od kilku lat jest pamiątkowe zdjęcie awansowanych, odznaczonych i zaproszonych gości.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×