zdjecie 8142
zdjecie 8142
2018-11-02T12:38:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Święto Zmarłych w policyjnych statystykach: Bezpiecznie mimo dużej ilości zdarzeń [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Łysefot. OSP Łyse
REKLAMA
1
0
3

Mnóstwo pracy mieli wczoraj funkcjonariusze ostrołęckiej policji oddelegowani do zabezpieczenia akcji „Znicz”. Odnotowano łącznie aż 10 zdarzeń drogowych. Na szczęście w żadnym z nich nie było osób poszkodowanych ani ofiar śmiertelnych. Na terenie Ostrołęki doszło do dwóch niegroźnych kolizji, pozostałe miały miejsce na drogach powiatu ostrołęckiego.

 
 
Mimo bardzo dużego natężenia ruchu na drogach w całej Polsce, Ostrołęka i powiat ostrołęcki w policyjnych statystykach wyglądają dość przyzwoicie. Odnotowano 10 niegroźnych kolizji, zatrzymano jednego „pirata drogowego”. W ciągu całej doby nie było w naszym regionie wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
 
 
A tak godzina po godzinie wyglądała sytuacja na drogach w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim:
 
 
godz. 8:20 – Ostrołęka, ulica Roweckiego „Grota” - kierowca skody (69-letni ostrołęczanin) wymusza pierwszeństwo na kierującym oplem doprowadzając do zderzenia obu aut. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń, sprawca został pouczony.
 
 
godz. 10:20 – Serafin, droga wojewódzka nr 645 – kierująca toyotą 67-letnia kobieta na jednym z zakrętów traci panowanie nad pojazdem, zjeżdża na pobocze i dachuje. Szczęśliwie nie odniosła żadnych obrażeń. Przez policjantów „obsługujących” kolizję została pouczona.
 
 
godz. 11:10 – Ostrołęka, ulica Krańcowa, okolice cmentarza komunalnego. 65-letni ostrołęczanin kierujący toyotą uderza w tył vw za kierownica, którego siedzi 38-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. W wyniku uderzenia vw uderza w tył opla, którym kierowała 40-latka z powiatu ostrołęckiego. Żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na kierującego toyotą policjanci nałożyli mandat i punkty karne za spowodowanie tego zdarzenia.
 
 
godz. 11:45 – Ostrołęka, funkcjonariusze „drogówki” zatrzymują prawo jazdy 44-letniemu kierującemu peugeotem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h.
 
 
godz. 12:40 – Antonie, gmina Olszewo-Borki, kolizja drogowa z udziałem trzech aut osobowych. Wszyscy kierujący poruszali się w tym samym kierunku, a do zdarzenia doszło z powodu niezachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Kierujący oplem (powiat przasnyski) uderzył w tył skody (kierowca z Warszawy), która następnie uderzyła w opla (kierowca z powiatu ostrołęckiego). Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.
 
 
godz. 13:00 – Zalas, gmina Łyse. Podczas wykonanego nieprawidłowo manewru omijania kierujący ciężarówką marki volvo (tablice rejestracyjne z województwa podlaskiego) uderzył w stojącego na poboczu opla, w którym znajdował się 35-letni kierowca, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Kierujący ciężarówką, 44-letni mężczyzna został pouczony. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.
 
 
godz. 13:00 – Gąski, gmina Lelis. 46-letnia kierująca osobową hondą (mieszkanka powiatu ostrołęckiego) jadąc od miejscowości Laski w kierunku miejscowości Gąski nie dostosowała prędkości do panujących warunków, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci zastosowali wobec niej pouczenie.
 
 
godz. 13:20 – Łyse, skrzyżowanie ulic Chętnika i Ostrołęckiej. Kierujący peugeotem 61-letni mieszkaniec Mrągowa nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw (21-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego). Uczestnikom zdarzenia został udzielona na miejscu pomoc medyczna. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Policjanci sporządzili dokumentacje niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu w tej sprawie.
 
 
godz. 14:00 – Zalesie, gmina Myszyniec. Tu także z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu doszło kolizji. 80-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący motorowerem nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się 70-letniemu kierującemu Nissanem (tablice rejestracyjne z Warszawy). Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nic im się nie stało. Sprawca został pouczony.
 
 
godz. 20:00 – Wolkowe, gmina Myszyniec. Na prostym odcinku drogi wywrócił się 16-letni chłopak jadący motocyklem marki honda. Nastolatek nie odniósł obrażeń. Policjanci zastosowali wobec niego pouczenie.
 
 
godz. 23:30 – Siarcza Łąka, gmina Kadzidło. Pod rozpędzonego peugeota, którym kierował 41-letni mieszkaniec Warszawy, wtargnął nagle dzik. Kierowca nie zdołał uniknąć kolizji, szczęśliwie nie odniósł w wyniku zdarzenia żadnych obrażeń.
 
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×